| Fatamuntilor a întrebat:

Sa presupunem ca s-a inventat masina timpului si ca aveti posibiliatea sa calatoiti fie in trecut, pentru a repara sau a preveni micile greseli sau in viitor pentru a vedea ce sa intampla. Ce alegeti? -doar o singura varianta e valabia

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Aha. Poţi să începi să scrii testamentul pentru urmaşi. laughing

Îţi dai seama că este posibil să fim citiţi de unii peste sute sau mii de ani? În mediul digital se păstrează cam totul. Devenim nemuritori (sau cel puţin gândurile noastre).

27 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Fiind pasionat de istorie, aş alege-o pe prima. Dar nu ca să schimb ceva, ci ca observator tăcut. A interveni poate avea consecinţe dezastroase, indiferent dacă ce crezi că faci e bine sau nu.

| Fatamuntilor explică (pentru Gizăz):

Ei, nu asa departe....Ma gandeam la trecutul tau, cu x ani in urma!laughing

| T0T a răspuns:

Nu as alege nici una dintre cele 2 variante.

| Fatamuntilor explică (pentru T0T):

Preferi prezentul...

| Gizăz a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ah, atunci niciuna. Nu aş schimba nimic din trecutul meu. Suma greşelilor şi realizărilor mele mă definesc ca om azi. Dacă aş schimba, nu aş mai fi eu. Nici în viitor. Vreau să rămână un mister. Ce bucurie aş avea să deschid ochii mâine dacă aş şti unde voi ajunge?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma pot duce nicaieri.Iti dai seama, daca scap dracului ceva din buzunar pe la 1930, s-ar putea sa impiedic izbucnirea celui de-al doilea razboi mondial. Fara razboi, nici eu nu as mai exista.
Viitorul nici ala nu prea ma pasioneaza, pentru ca un om neinformat e aproape inutil.
Pot sa folosesc masinaria asta in scopuri personale, adica sa dau inapoi timpul cu 3-4 secunde, ca sa nu mai sparg cani, sau sa mai ascult inca o data piesa de pe youtube ca nu gasesc butonul de replay? Pls happy
Acum chiar m-ai pus pe ganduri narcisite cu masinaria asta. Oare eu in maternitate eram invelit bine?!?! ia sa ma duc.
Yeap, i'm back, am fost infiat! sad Vezi ce faci!? vezi? straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-aș întoarce în trecut să iau totul de la capăt.

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Deci in sta bine in prezent.
Nici nu se pune probmela sa impiedici al doilea razboi mondial..Alfel ce ar invat astia la istorie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In trecut.Fix in decembrie 1989 sa il fac atent pe Ceausescu ca va fi imuscat.Si de ce nu, l-as aduce daca as ava dovezi si oameni ca mine care calatoresc in urma, sa-i punem streang lui Iliescu. In viitor nu vreau deoarece nu as vrea sa vad ce bosorog cu pampersi sau uitat de lume voi fi.

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Odata sentinta data nici mama lui Ceausescu nu ar avea ce face...
Cu Iliescu nu am nimic.A dat liber la cumparea de locuinte.....alfel plateam chirie si acum de nu ma vedeam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Atunci intram cu mitraliera si seceram toti asa zisii judecatori si il scapam.Probabil acum nu mai raspundeam pentru fundite pe aici, ci eram undeva ...gen Comandant al fortelor armate decorat cu medalia ordinul „salvator al viitorului Roamanilor".Hai ca nu-i rau, lasa-ma sa visez.laughing Io va salvam pe toti, toti aveati de lucru acuma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

A,sa nu uit, il duceam intr-o tara unde nu extradeaza si ma rugati sa-l aduc inapoi acuma, sigur.

| FrateleAndrei a răspuns:

Aş călători in viitor.Sa intalnesc masini care zboara.

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Asa mai vii de acasa; poate in Cuba!

| Fatamuntilor explică (pentru FrateleAndrei):

Nu -i rau!

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Ai un trecut,, furtunos'' se pare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As utiliza-o doar pentru a merge in trecut cu putin timp pentru a termina mai bine anumite activitati. Altfel spus, mi-ar mai trebui timp in plus ca sa pot face mai multe in paralel.

Timpul e atat prieten, cat si dusman. De multa vreme eu nu l-am mai perceput ca prieten, insa ma intreb mereu daca e de fapt vina mea fiindca nu stiu sa-l utilizez mai eficient.

Multe guri spun ca acele persoane care stiu sa-si consume timpul cat mai eficient se pot numi indubitabil inteligente.

NOname
| NOname a răspuns:

Cred că aş prefera, din banala curiozitate, o călătorie în viitor, pentru a vedea ce va urma în zeci-sute de ani după ce eu nu voi mai fi. Aş fi un simplu observator (preferabil invizibil) al viitorului umanităţii.

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Ma gandeam la viitorul taubig grin

NOname
| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ei, eu nu. big grin

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Daca stau bine sa ma gandesc e mai bine asa. Poate reusesti sa afli daca rezista TPU ul peste 100 de ani rolling on the floor
Sa stiu ce planuri sa -mi fac!

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Nu de alta dar in regumantul TPU scrie ca dupa ce dau coltu' urmasi mei trebuie sa aduca dovezi la admini ca eu mai exist....de parca m-as scula din coparsou sa dau raspunsuri.Sau de lumea ailalta... Pacat ca TPU nu are acoperire si acolorolling on the floor

| AvalohAlyn a răspuns:

In viitor as merge.Trecutul e mort,nu mai conteaza,nu ma fascineaza,insa viitorul nu e deloc de neglijat, ar fi fascinant, extraordinar sa vad ce se intampla in viitor, mai ales peste 100, 200 de ani.Sincer,noi,visam frumos. Daca as putea, as vrea sa vad cum va evolua omenirea si cat va evolua, ar fi ceva foarte interesant.

| Syndre a răspuns:

În trecut nu cred că m-aș întoarce, mi-ar fi frică să schimb ceva. Toate lucrurile făcute, cu bune și rele, mă definesc ca și persoana care sunt astăzi, am învățat din ele. Nu mi-aș așuma riscul de a deveni altcineva.
Viitorul nu aș vrea să-l știu, prefer să-l construiesc eu acum, e un mister de care nu m-aș lipsi.

| 愛日本 a răspuns:

M-as intoarce ca sa schimb multe, multe in legatura cu aspectul meu fizic

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

In trecut, ca sa schimb prezentul si viitorul.

| CookieStar a răspuns:

Nu aleg nimic.