| anonim_4396 a întrebat:

Acus vine bacu si eu inca nu m-am apucat de invatat la romana.Si drept sa spun nu prea stiu la subiectul II ce ar trebui sa fac ca sa am habar macar cat de cat.Nu prea am vocabular deoarece in 3 ani de liceu ne asculta cand ne venea randu(adica dupa catalog)si apoi nimic si nici atunci nu invatam,(domnu profesor era si este foarte desptept da nu prea stie sa explice si ne-a spus si noua)acum mi-a schimbat profesorul si nici dna nu e mai departe. funda restul vot

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

La subiecul doi, adica la textul argumentativ trebuie sa iti exprimi opinia legata de o anumita tema cum ar fi : atitudinea elevului fata de scoala, familie, societate etc cu ajutorul unor conectori de inceput, care introduc cele doua argumente ( trebuie minim doua ) si concluzie. Nu e foarte greu, trebuie doar sa iti iei o carte cu texte argumentative, sa lucrezi si ai sa vezi ca ideile iti vor veni de la sine. Bafta happy si eu am bacul anul acesta.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înveți pe cont propriu, nu mai sta.
Pa, pa.

| Resurrection a răspuns:

Pune mana si citeste niste carti si du-te la meditatii daca nu te descurci.

| RandomGirl a răspuns:

Care e intrebarea ta aici?

| BrokenArrow a răspuns (pentru RandomGirl):

...bună intrebare.