| stefioctavia a întrebat:

Salut tpu.am o pisicuta ragdoll de trei luni care e foarte jucausa si cand iti vede mainile sau picioarele vine si te musca si te doare chiar daca are doar trei luni si musca incet are niste colti.....cum pot sa o scap de acest obicei? ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Cigαяєttє a răspuns:

Și motanul meu face la fel și totuși este destul de mare, când mai face asta ceart-o și nu o mai lăsa și așa se va obișnui că nu trebuie să facă asta.

| stefioctavia explică (pentru Cigαяєttє):

Am incercat dar mai rau face, deci daca tip la ea se razbuna pe mine si se uita cu niste ochi, dar o sa mai incerc.marci mult

3 răspunsuri:
| Laura08 a răspuns:

Ragdoll nu e o pisica agresiva. Cand mai musca, spune-i pe un ton ferm"Nu!" sau "Nu-i voie!", trage USOR picioarele (daca e nevoie, indeparteaza-te de ea si nu ii mai da atentie macar cateva minute). Se spune ca daca te joci cu mainile sau cu picioarele ii dezvolti agresivitatea. Funda?

| stefioctavia explică (pentru Laura08):

Ti-as da dar am dat-o din greseala altuia.ma refer la funda.