| Alex_6294 a întrebat:

Spuneti-mi si mie, va rog frumos, cum as putea sa scap de suparari si de griji, sa stau linistit?

11 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Autosugestie,tipule.
Încearcă să nu mai pui la suflet toate prostiile şi încetează să te mai stresezi din toate nimicurile.
Când ai treburi nerezolvate,etc. etc.,încearcă să fii optimist în legătură cu ele, şi spune-ţi că "Totul o să fie bine.","Se mai întâmplă.", şi cu timpul o să observi că tu chiar vei crede în ceea ce spui, şi n-o să-ţi mai pese atât de mult.
Nu ştiu dacă ai înţeles ce am vrut să spun, dar...baftă.laughing

| 4b a răspuns:

''Dacă vrei să ai linişte sufletească, atunci trebuie să înveţi să bei ceai dintr-o ceaşcă goală.''winking

| Delicacy a răspuns:

Să fii mai indiferent.

| Delicacy a răspuns:

Interesant sfat.Îţi doresc sa faci o convulsie cerebrală cât mai curând, ca să scapi şi tu de griji.

| Maya2014 a răspuns:

Sper sa fii taiat, dat cu sare si piper, asta ca sa nu mai comentezi aiurea.winking

| Maya2014 a răspuns:

Pai toti avem griji si probleme, unele mai grave, altele mai putin grave.Dar, nu exista om sa aiba o viata linistita.Cum poti scapa de ele? Pai, nu poti, insa iti poti usura existenta incercand sa le dai mai putina importanta.Trebuie sa existe ceva sau cineva care sa te faca sa zambesti si sa uiti, chiar si pentru un moment de tristete.Eu iti recomand sa asculti muzica ta preferata, singur, in camera cu lumina stinsa.Linistea ta interioara o poti gasi doar cu ajutorul celor dragi si mai ales a animalutelor.

| Kimmy22 a răspuns:

Hey! Incearca sa iti ocupi timpul cu diferite activitati. Chiar merge. Succes! happy

| Reginald a răspuns:

Incearca hakuna matata, la mine merge.

| lolly2 a răspuns:

Incearca sa te uiti la clipuri cu animale dragure pe net, sau sa te uiti la vreun anime, sa asculti niste muzica buna, sa desenezi, sa gandesti pozitiv, sa vorbesti mai mult cu prieteni.Intelegi pe unde bat?

| yonootz321 a răspuns:

No chance in Romania...

| Maya2014 a răspuns (pentru yonootz321):

Mare drepateeeeeeeeeeeeeeeee!