| Alex_6294 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum pot sa scap de suparari, stres si griji, cine imi spune ii dau FUNDA!

16 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Oh frate, nu lăsa asta să-ți controleze viața! Dacă mori mâine și tu nu ai făcut nimic în viață, te vei simți mai bine? Nu ai de unde să știi, pentru că atunci când mori nu mai simți nimic, însă în mod cert ai gândi că ți-ai irosit viața degeaba!
Distrează-te! Tocmai se apropie noul an și tu gândești la asemenea lucruri, la tristețe, supărare și la griji?
Nu te mai gândi la asta, nu te mai gândi la nimic! Doar bucură-te de viață, fără reguli, fără stres!

| NAdrian a răspuns:

Asculti
Jason Mraz - Lucky
Jason Mraz - I'm yours.

| Alcyon a răspuns:

Incearca niste tehnici de meditatie, du-te la biserica. Daca ai bani de dat, poti sa mergi si la un psiholog sau la masaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesi in oras si vei uita de tot. Daca va mai fi si vreun prieten doi, atunci vei fi " altul " =)

Răspuns utilizator avertizat
| vRemi a răspuns:

Priveste viata din alta perspectiva.

Ti-am dat cheia, deschide tu usa.

| michael5813 a răspuns:

Eu, mi-am promis mie insami ca nu o sa ma mai supar, ca nu o sa ma mai enervez...si pentru ca sunt om de cuvant mi-am tinut promisiunea...incerca si poate o sa functioneze!

| an0therkid a răspuns:

Nu scapi dar te poti calma
numara pana la 100(ca pana la 10 nu merge), mergi la psiholog- la mine functioneaza

| Andydaniel96 a răspuns:

Mergi undeva
departe de casa cateva zile si distreaza-te big grin

| Sebastian234 a răspuns:

Atunci cand te simti enervat s-au suparat, Inspira si expira si gandeste te la ce iti place tie.

| UIV27 a răspuns:

Distrează-te

| NotAgain8967 a răspuns:

Expira adanc si gandeste-te la prezent.Scapa de toate gandurile rele si incearca sa te gandesti la tot ce e posibil sa fi fericit.

| dragutza78dragutzica a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti si sa iti ocupi timpul liber cu alte activitati.

| kiki25 a răspuns:

Uita-te la o comedie! Funda!

| Scafucea_Samuel_1993 a răspuns:

Sa nu le dai prea multa importanta si ai sa vezi ca vor pleca ele singure la mine merge de fiecare data...