| anonim_4396 a întrebat:

Va place sa fiti criticati sau sa criticati?

14 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Nu-mi place sa fiu criticata, dar accept o parere contrara fiindca nu ma socot unica detinatoare a unui adevar infailibil. Uneori si critic, dar am grija sa folosesc termeni politicosi.Sunt adepta ideii ca orice, oricat de neplacut, poate fi comunicat fara a rani daca stii sa-ti alegi cuvintele.

| Barajag a răspuns:

Daca gresesc este si normal sa fiu criticata, iar eu la randul meu, daca cineva ma supara, il(o) critic pentru felul cum se comporta cu minebig grin

| Vizitiul a răspuns:

Ambele. Nu ma supar daca sunt criticat, dimpotriva incerc sa-mi rezolv defectele, punctele mai putin bune. Recunosc, am criticat, asta doar cand am fost provocat.

| monyk a răspuns:

Buna, nu prea exista oameni carora sa le placa sa fie criticati, dar eu una nu ma supar daca cineva ma corecteaza, imi arata unde gresesc, desigur daca o face cu bun-simt si fara sa exagereze, de criticat nu prea imi place sa critic, dar daca e nevoie...nu pot spune ca critic, ci doar sfatuiesc, daca pot face un bine, e un mod de a atentiona pe cineva daca a gresit sa nu mai repete greseala, uneri si critica e buna dar nu in batjocora.

| anad a răspuns:

Daca mi se atrage atentia asupra unei greseli nu ma supar, ci chiar apreciez, dar daca e pe nedrept, cand chiar m-am straduit sa fac bine ceva, atunci nu-mi place.Nu critic ci ajut cu observatii acolo unde vad ca s-a gresit si pot sa ajut sa se corecteze.

| Hombre a răspuns:

Da.Doar cand intentia este spre indreptare

| tyana a răspuns:

Nu-mi place sa fiu deloc criticata dar am observat ca de multe ori critica poate fi extrem de constructivatongue.Asa ca ar trebui sa o acceptam din cand in cand fara sa strambam prea mult din nas. Dar imi place sa criticlaughing(cu masura bineinteles). Sunt femeie, ce vrei?tongue

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Nu-mi place niciuna...straight face

| MihaLoveYou a răspuns:

Nu imi place deloc sa ma critice cineva sau sa critic, daca ma critica cineva ma simt prost si imi zic in gand: "ca m-as bucura sa te rada cineva pe mijlocul capului deseara" laughing straight face vorbesc serios, ma enerveaza foarte tare.

| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

Nu stiu de ce, la unii oameni o problema se rezolva prin critica sau violenta. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici una nici alta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar cand este nevoie...in ambele cazuri.
Nu ma supar daca cineva imi zice ca nu am facut bine ceea ce fac.
Nici nu permit cand critic pe cineva sa mi se zica ca..."atat stii, doar sa critici".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mise pare penibil sa fi criticat sau sa critici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici una,nici alta.