| Clorox a întrebat:

Vi se pare normal ca o persoana minora sa bea alcool?

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu mi se pare normal ca nimeni sa bea alcool. Cred ca daca suntem autentici, cautam constant sa traim noi experiente, sa invatam lucruri noi si reusim sa fim mandri de noi putem sa renuntam la tot felul de stimulente din exterior.
In alta ordine de idei nu mi se pare gresit neaparat, dar ar trebui sa fie intr-un mediu controlat. Si cu masura, o bere ar fi suficient zic eu. Mai in regula e sa ai parinti care iti permit sa bei o bere alaturi de prietenii tai acasa la tine sau la unul din ei, cand sunt parintii acestuia acasa. Decat unii care iti interzic si ajungi sa faci asta in tot felul de locuri dubioase.
Copilul trebuie sa inteleaga ca are doua variante si din ce stii tu pana acum fiecare are anumite consecinte. Demontezi ideea de tabu permitandu-i sa faca daca asta crede el ca il ajuta, dar in conditiile stabilite de tine. Iar daca a gresit nu ii renegi drepturile pe care simte ca le merita pentru ca s-a obisnuit sa le aiba, doar il inraiesti. Dar nu va mai primi nimic in plus de atunci pana nu dovedeste ca merita respectul tau.

| katy a răspuns:

Nu este normal, insa generatia din ziua de azi nu mai e cum a fost odata

| Drimmero a răspuns:

Nu le zice nimeni sa nu bea,, da' se imbata dupa 1 bere la bord, nu stiu cum sa bea.

| Clorox explică (pentru Drimmero):

Sa stii! laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

I-am mai auzit si eu pe cativa puberi cum se laudau ca s-au imbatat dupa nu stiu ce vodka,, dar daca habar n-au sa bea, e normal sa se faca muci dupa o gura.

| LoveSleep a răspuns:

Depinde de cantitate.

| OoBunnyoO a răspuns:

Da, atat timp cat nu exagereaza. Si depinde acum si cat de mici sunt.

| Sociopat a răspuns:

Da.
Minorii beau de cand lumea.

| Staind a răspuns:

Imi plac pestii.

| TURB0X a răspuns:

Nu vad nimic gresit in asta, atata vreme cat nu exagereaza.

| Mary205 a răspuns:

Eu cred ca nu este normal ca minor sa bea alcool.