| ProExpert12 a întrebat:

Vreau citate care să susțină răzbunarea! Mulțumesc

24 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti scriu unul care nu sustine razbunarea.
„Razbunarea e arma prostului!"

| ProExpert12 explică (pentru darrio2007):

Alt prost idiot! Răzbunarea ii arma deșteptului! Doar deștepții se Răzbună, si prostii iartă! Și mai treci pe la școală ca nu știi sa citești

| darrio2007 a răspuns (pentru ProExpert12):

Alo, băiatu, se pare că te cam caracterizezi.
Vorbeste frumos că nu suntem de aceeasi varstă.

| Violleta2022 a răspuns:

Razbunarea-i arma prostului!

| ProExpert12 explică (pentru Violleta2022):

Ai probleme grave cu capu dacă crezi asta! Răzbunarea e arma deșteptului! Un prost nu știe sa se răzbune cu cap!

| Xox0 a răspuns (pentru ProExpert12):

Depinde acum. Ai grija. Cu toate astea, succes!

| Violleta2022 a răspuns (pentru ProExpert12):

Probleme cu capul le ai doar tu, daca nu esti capabil sa intelegi un proverb romanesc, bazat pe un mare adevar!
Doar un prost ar vrea sa se razbune, de oftica si rpostie, nu din inteligenta, ca aia ii lipseste.

| ProExpert12 explică (pentru Violleta2022):

Ești o mare proastă! Trăiește în ziua de azi, nu mai trai un ziua lu mă-ta! În ziua de azi răzbunarea ii soluția pentru tot!

| Violleta2022 a răspuns (pentru ProExpert12):

Sper sa primesti inzecit, din ceea ce doresti altora!
Craciun fericit si plin de intelepciune!

| ProExpert12 explică (pentru Violleta2022):

Vezi sa nu primești tu, târfă proastă

| Violleta2022 a răspuns (pentru ProExpert12):

Nu ma indoiesc ca viata iti va da, inzecit sau insutit, ceea ce tu doresti altora azi! Se cheama karma si te loveste cand iti va fi lumea mai draga, asa ca, atunci sa-ti aduci aminte de mine si de toti pe care-i injuri pe aici.
O fii mata tarfa proasta si curva oridinara, daca atat te-a invatat sau atat ai vazut la ea.
Pacat ca nu esti capil sa gandesti si sa vorbesti frumos si respectuos.

| Fatamuntilor a răspuns:

NU vei gasi asa ceva.
Citatele si proverbele sunt facute sa arate ceva pozitiv.
Razbunandu-te vei simti satsifactie pe moment, dar nu uita ca roata se intoarce oricand
Poti insa ignoora persoana pe care vrei sa te razbuni.
cauti o manea,
SUCCES.

| ProExpert12 explică (pentru Fatamuntilor):

Roata nu se întoarce, ma lași cu prostiile astea? Sunt ateu și nu cred în toate superstițiile și rahaturile voastre! Și nu ignor pe nimeni! Dacă cer citate despre răzbunare care sa o susțină, înseamnă că vreau să na răzbun? Vai de capu vostru!

| lpavel a răspuns:

NU exista asa ceva! Toate citatele te indruma spre bine nu spre rau! Proverbe poate exista dar si din acelea nu cred ca exista prea multe...

| ProExpert12 explică (pentru lpavel):

Ba da exista! Io am zis sa zici citate care susțin răzbunarea! Inventează unul dacă nu știi altul deja existent

| lpavel a răspuns (pentru ProExpert12):

Daca eu inventez una, ala nu mai e citat ci o zicala nemaiauzita de nimeni... laughing Crezi ce vrei nu ma contrazic cu tine!

| SkandallKamataru a răspuns (pentru lpavel):

Ba da exista, suntem in 2023 trezeste-te.

| sierra1 a răspuns (pentru lpavel):

Ce zici de exprimarea de bădăran?

| ProExpert12 explică (pentru sierra1):

Vrei un pumn în gură?

| sierra1 a răspuns (pentru ProExpert12):

Rog atentionati drastic userul pentru bădărănia de care dă dovadă

| J0B0MAT a răspuns:

"Succes is the Best revenge."
Ăsta e cel mai bun în opinia mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Divide et impera îmi vine în minte! Primul pas spre a te răzbuna este sa îi dezbini apoi sa îi cucerești!

| SkandallKamataru a răspuns:

"Răzbunarea este dulce și nu numai pentru gustul ei; adesea, și pentru gustul victoriei asupra adversarului."

"Răzbunarea este un fel de sărut dat de Iad."

"Cel mai bun mod de a te răzbuna este să devii o persoană de succes."

"Răzbunarea este o plăcere care se servește rece."

"Dacă vrei să te răzbuni, pregătește-ți o groapă dublă."

"Răzbunarea este răspunsul naturii la nedreptate."

"Răzbunarea este o plăcere pe care o simți doar tu și nu o poți împărtăși niciodată cu alții."

| Darius2122 a răspuns:

Romani 12
19. Preaiubiților, nu vă răzbunați singuri; ci lăsați să se răzbune mânia lui Dumnezeu; căci este scris: „Răzbunarea este a Mea; Eu voi răsplăti", zice Domnul.
20. Dimpotrivă: dacă îi este foame vrăjmașului tău, dă-i să mănânce; dacă-i este sete, dă-i să bea; căci dacă vei face astfel, vei îngrămădi cărbuni aprinși pe capul lui."
21. Nu te lăsa biruit de rău, ci biruie răul prin bine.