| Ionut3399 a întrebat:

Acum doua saptamani tocmai am fost inselat, tipa care mi-a facut asta mi-a facut mult rau si eu am iertat ca un prost, am fost foarte ingaduitor si chiar am crezut in schimbare, o masca foarte bine. La o zi dupa ce ne-am certat era de mana cu altul, cu care acum bineinteles pretinde ca e fericita, nu ii dau satisfactie nu o bag in seama deloc, asta vrea sa-mi arate mie cat de bine e acum. Ironia e ca tot ea a dat in cap si tot ea se crede nevinovata si ma vrea nefericit, eu acum sunt la stadiul in care adun bucatele foarte constient ca ea nu merita atentia mea, dar nu e asa usor spui gata si uiti. E aiurea ca de fapt ea a premeditat cumva totul, nu poti sa cunosti pe cineva in 5 minute dupa ce te desparti sa vorbesti si sa te si iei de mana, de curand s-au legat multe si m-am prins de faptul ca era planificat de ceva timp totul. M-a ranit destul de urat iar in mintea ei eu sunt vinovatul doar pentru ca am spus gata ma doare prea tare relatia. Dar ea nu intelege ca raul ei m-a facut sa fiu asa. Iar tot ceea ce mi-a spus la final a fost ca ea merita o relatie buna de la bun inceput in care ea e schimbata. Eu i am acordat sansa sa-mi arate schimbarea si a fost ca si cum nu ar fi, am incercat sa readuc lucruri sa fie totul frumos dar in final m-a durut la fel, iar apoi ma mai si inseala. Ce sfaturi aveti? Repet sunt tare constient de tot, nu ii scriu nici macar pe postarile ei nu intru. Simt cumva o oarecare "ura" de faptul ca vreau sa le arat amandurora ca sunt mult mai bun decat ei si nu eu am pierdut din asta, clar nu le doresc raul, doar vreau sa-mi clatesc suferinta cu fata lor atunci cand o sa-i privesc de sus. E aiurea sincer, dar acum cred ca e normal sa simt asta. De asemenea alta relatie nu stiu, parca nu e niciuna atrasa de mine, toate spun ce caracter rar sau e dragut dar cam acolo se rupe tot si mda, uneori simt ca n-o sa mai am parte de ceva vreodata din cauza lucrurilor intamplate.

Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

Nu mi se pare in regula sa inseli. E un lucru groaznic de facut care, in ochii mei, nu are scuze. A zis cineva mai jos ca poate e vina ta, dar, din intrebarea ta, eu inteleg altceva: ai fost foarte investit in relatie, ai facut tot ce a fost posibil ca ea sa fie bine si chiar ai incercat sa o schimbi.
Nu cauta sa iti schimbi iubita, de-obicei nu functioneaza si se intoarce, dupa o vreme, la ale ei. Incearca, data viitoare, cand te simti pregatit de o noua relatie, sa nu ignori semnele alarmante si sa te cuplezi cu o tipa la locul ei,
Vad, de-asemenea, ca iti e greu sa mai ai incredere in cineva, E ceva intalnit in situatia asta.
Dar ofera-ti timp.
Mai sunt si femei ok.
Implica-te intr-o noua relatie abia dupa ce te vindeci de dezamagirea adusa.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu n-am înțeles ce sfaturi vrei

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si tu ai partea ta de vină recunoastre, ca doar aia nu te a parasit de bun ce esti, vezi mai intîi greselile tale, si după poti sa o judeci, poate intr-adevar ea se simte mai bine cu cel cu care este acum, tu stii cum te ai purtat cu ea, nouă ne poti spune ce vrei tu, dar numai voi doi stiti exact cum a fost relatia voastră, fata ce varsta are? Dar tu?

| Ionut3399 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu chiar mi-am analizat greselile, dar sunt incomparabile cu ale ei si nu o spun cu rautate, ba chiar imi pare rau, dar Dumnezeu imi e martor, eu sunt foarte implinit de cum am fost cu ea si stiu ca am dat tot ce era mai bun, in nenumarate randuri. Departe gandul sa ma cred perfect sau sa zic cee, doar ea a gresit eu sunt sfant, nu, dar nicio greseala nu a constat in a nu-i fi alaturi la greu, a-i fi infidel, de a nu avea afectiune, ba chiar ea era cea rece, eu mereu aplanam conflicte ii acordam timpul meu liber.Amandoi avem aproape 20 de ani.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ionut3399):

La 20 de ani inca nu sunte ti destul de maturi nici tu si nici ea, asa ca nu ma mir că ea caută altceva, inca este ne coaptă la minte, lasa o in pace cel mai bine cauta ti tu pe altcineva si uită o pe ea ca ea deja are pe altcineva, lumea e plină de fete nu sta sa i ti plîngi de milă sau sa plîngi după ea, cauta ti alta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu fi trist. Acea fata nu a manifestat si nici nu a simtit vreodata atractie sentimentala fata de persoana ta. Pot doar presupune ca s-a cuplat cu tine pur si simplu pentru a demonstra cuiva ca atunci cand vrea/doreste se poate cupla cu un baiat. Iar in cazul vostru se pare ca exact asa s-a si intamplat. Gaseste-ti o alta fata, dar una care sa fie atrasa sentimental (pe bune) de tine. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Și întrebarea este?!?

| Emma30555 a răspuns:

Probabil ca în mintea ei și ea ti a găsit o vina. Faptul ca ii este ciuda pe tine înseamnă că tu nu i ești indiferent, asta e satisfacția ta, iar dacă o ignori e cel mai bine, nepăsarea doare mai tare decât dacă ai face ceva. Uita de ea pur și simplu și se vor rezolva, toate de la sine. Nu trebuie neapărat sa ți faci și tu o relație imediat, mai bine sa acționezi cu înțelepciune și sa îți dai timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iți plângi de milă o sa ramai la fel, degeaba nu ii trimiți tu mesaje sau o blochezi peste tot, daca postezi întrebări în legătură cu ea pe aici. Ea simte că încă te mai gândești la ea și e super satisfăcută, ranzeste de bucurie.
Nu e aiurea e logic, e realitatea, sa se cunoască dinainte cu tipul. Păi e simplu in loc sa plângi după una, măcar ai învățat ceva, data viitoare sa fii sigur că la fel o sa se întâmple, nu a riscat tipa sa rămână singură o perioada de timp, așa că a sărit ca o maimuță la altul.

| Ionut3399 explică (pentru anonim_4396):

De mila nu-mi plang, dar ma ajuta pe mine sa vorbesc atata tot, stiu ca ceea ce am eu de facut acum e pentru mine si poate cine stie pentru iubirea vietii, nu sunt genul sa ma scufund in lacrimi, eu sunt luptator de fel, dar se intampla sa mai fim si depasiti ca oameni.