| claudita81 a întrebat:

Am 15 ani si acum 3 luni mi-am inceput viata sexuala. Parintii mei nu stiu de asta si nici nu vreau sa afle! Acum am ramas insarcinata, nu stiu ce sa fac sad sa le spun parintilor si sa il tin sau sa nu le spun si sa fac avort daca se poate fara acordul parintilor. Nu sunt de acord cu avordul, dar sunt constiienta ca am gresit si ca sunt prea mica pentru a-mi asuma aceasta responsabilitate. Astept raspunsul vostru!

Răspuns Câştigător
| white_2190 a răspuns:

Astea sunt consecintele cand nu vorbesti dinainte cu parintii sau cu cineva specializat in acest domeniu, in fine nu iti scriu ca sa te critit.parerea mea este sa le spui parintilor.sa faci avort la varsta asta este ceva traumatiznat si riscant...du-te la scoala in continuare si vorbeste cu parintii tai, daca nu il poti naste fa avort iar daca parintii sunt de acord sa duci sarcina pana la capat, ai grija de el sau da-l spre adoptie.sunt multe familii care nu pot face un copil.multa sanatate

15 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Doamne cum va bateti voi joc de viata voastra, cum nu ganditi ca odata inceputa viata sexuala, incep si problemele! Eu cred ca trebuie sa vorbesti macar cu mama, ea te poate indruma, si trebuie sa o faci cat mai repede! Multa bafta!

| superdorex a răspuns:

Poate ii dai un sfat si tinerei care nu stie ce implica viata sexuala:
http://www.TPU.ro/......urias-sau/

| RyanGeorge a răspuns:

Claudita, cu asa ceva nu se joaca si nu se poate tine in secret, parerea mea este sa iti iei inima in dinti si sa ii spui la parinti sau daca nu macar la unul din ei (cu cine te intelegi mai bine) si sa le explici /le spui ca ai gresit...etc, nu se poate tine asta in secret pentru ca nu numai ca ti-ai inceput relatia sexuala dar esti si insarcinata si nu e de joaca mai ales la varsta asta.

| Bogdan1o a răspuns:

Spune-le parintilor, ar fi cel mai bine, chiar daca te vor certa, ar fi bine sa pastrezi copilul insa esti mult prea mica...sa abandonezi scoala ar fi de asemenea rau
vb cu parintii tai si cu cei al prieteneului tau, te vreo ajuta

| Amelya02 a răspuns:

Nu face avort! vorbeste cu parintii tai,spune-le sa te inteleaga,daca faci avort poti murii deoarece organismul tau nu ar rezista,sau mai exista un risc, acela de a nu mai putea avea niciodata vreun copil. Este important sa te sustina si tatal copilului, ca nu numai tu l-ai facut, sa-si asume responsabilitatea!

| ConnstanntiN a răspuns:

Ce varsta ai ?

| claudita81 explică (pentru ConnstanntiN):

15 am precizat happy

| ConnstanntiN a răspuns (pentru claudita81):

Mult prea mica, ia-ti inima in piept si spune-le alor tai...

| doc69 a răspuns:

Du-te la protectia copilului oricum ai tai nu sunt dusmanii tai

| Rucsiii a răspuns:

Vorbeşte cu părinţii tăi, eşti prea mică să cari toate astea singură. Sprijinul lor contează. deşi e foarte grav ce-ai făcut, or să te înţeleagă odată şi odată, până la urmă eşti copilul lor şi nu te pot lăsa aşa. Ţi-ai făcut-o cu mâna ta, acum suportă consecinţele. Succes happy

| Cineva12345 a răspuns:

Cand ti-ai pus-o nu te-ai gandit la consecinte?! Cred ca esti destul de mare sa iti dai seama ce implica sexul, dar cu o minte nici cat un bob de mazare daca nu te-ai gandit ca poti ramane insarcinata, neprotejandu-te. happy

| Annie2498 a răspuns:

Cel mai bine este sa le spui alor tai, ei sunt cel mai in masura sa te ajute. Iar despre avort eu iti sugerezi sa nu o faci. Pentru ca exista riscul sa nu mai poti face niciodata copii. Poti eventual sa pastrezii copilul si sa il dai spre adoptie, sau dce nu sa ramana in grija parintilor tai:*.

| IouKnowIt a răspuns:

Poi la varsta ta ar fi mult mult mai bine un avort dar daca parintii tai vor dori sa afle cine e taticul, el ar risca cativa ani de inchisoare.

| Th38Vi0laT0R a răspuns:

Vrajeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeli uh chair n-ai ce face decat sa ne mintzi du-te mah vezi-ti de teme

| CatyDinamovistu a răspuns:

Chiar daca nu e bine, du-te si avorteaza! ai in fata toata viata si poti sa faci copy mai tarziu... spune.le parintilor tai si dupa cat mai rapid la spital si avorteaza! nu fi prostuta si gandeste.te bine.happy