| yutsa a întrebat:

Am auzit ca la primul contact sexual la ruperea himenului curge sange la mine nu a curs deloc de ce? nu m-am masturbat cu nimic.

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut,îna ai himenul elastic si ori nu s a rupt, ori s a rupt dar nu a curs sînge, dar ca să te convingi, fă o vizită la gineco.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scuze, Sărut mîna voiam să i ti scriu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că mai eşti virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,curge o mica cantitate, insa nu este o regula sa curga de fiecare data.
Fii fara griji!
Te pup!

| yutsa explică (pentru anonim_4396):

Dar daca am avut primul contact sexual trebuie neaparat sa se rupa?

| madalinamadu a răspuns:

Buna! Nu este obligatoriu sa curga sange, din cate stiu la 10-20% dintre femei nu le curge sange la inceperea vietii sexuale.Iar legat de ruperea himenului, exista o posibilitate ca acesta sa fie mai elastic si sa nu se rupa din prima.

| MadaSweet18 a răspuns:

Sunt 2 variante : ori pur si simplu nu ti-a curs sange ( se mai intampla) ori nu s-a rupt himenul adica ai himen elastic.

| sufletsell a răspuns:

Nu vai!
Daca nu ti-a curs mult iti va curge la al doilea contact sexual

| yutsa explică (pentru sufletsell):

Nu a curs nici la al 2 lea

| sufletsell a răspuns (pentru yutsa):

Depinde! d curs iti va curge te-a durut?

| LolitaLempicka a răspuns (pentru yutsa):

Inseamna ca inca esti virgina!

| yutsa explică (pentru sufletsell):

Nu m-a durut a fost putin placut la inceput apoi nu am mai simtit nimic. apoi am avut dureri la mictiune si mi-a curs cateva zile sange apoi mi-a trecut.a fost ceva normal?