| Sufletzel_3959 a întrebat:

Am cunoscut un baiat recent...si imi place foarte mult. mi-a spus ca sunt draguta si incearca sa se apropie mai mult de mine. dar ma infurie gandul ca roiesc multe fete in jurul lui.nu stiu ce sa fac si cum sa reactionez sa-l fac sa fie mai atras de mine.la inceput am fost ff apropiatzi adica vbeam zi de zi pe mess si vbeam ore in sir, acum de doua zile de cand i-am "aruncat in fata" ca sunt doar o simpla fata si chestii din astea.am inceput sa vb mai putin si nu mai vorbim ca inainte, cred ca am facut o greseala sa reactionez asa. ce as putea sa fac sa fie totul ca inante si sa incerc sa-l fac sal atrag? cand am avut reactia aceea el mi-a spus ca sa schimbam subiectul ca nu vrea cumva sa ne certam si ca sa nu ma ingrijorez ca pana acum na mai vorbit atata cu o fata in timp asa de scurt si ca cu mine este sincer, si mi-a spus multe lucruri pe care altii nu le stiu. ajutati-ma, nu vreau sa-mi pierd relatia de prietenie cu el, ci vreau sa fie cat mai apropiata.si mai ales, cum sa scap de frica asta ca o sal pierd? poate sunt prea geloasa, cum sa scap de ea?

2 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

Pe el l-a "enervat" (deranjat ) ca u n-ai incredere in tine. Baietilor le plac fetele sigure pe ele. Mai ales daca esti draguta ( sau cel putin, in ochii lui ) tu trebuie sa-i zici "multumesc"( pentru compliment) nu "sunt o simpla fata ". Pt el nu esti o simpla fata. Si probabil a crezut ca te deranjeaza... si te-a lasat in pace. SI ce daca roiesc multe fete in jurul lui? El pe TINE te place. Lasa-le sa roiasca, dar tu trebuie' sa stii sa aperi ce-i al tau. Dar ink nu e al tau. El te place, u ar trebui sa stai linistita ca nu o sa-l pierzi. Spune-i si tu lui ca e dragut. Si pe mess poti chiar sa-i zici ca il placi. Si o sa vezi cum reactioneaza. Pupici si succes :*
( Lasa lumea sa vorbeascaaaa aaa ) :X

| panda_3737 a răspuns:

Stiu si dupa prietenul meu alearga multe si la fel, la inceput imi era teama.Gandeste-te ca te-a ales pe tine sa vorbiti ore in sir nu pe altele, iar ca sa readuci ceea ce era inainte intre voi fii tu petru ca el te-a placut asa cum esti.Nu trebuie sa faci nicio schimbare.Pana nu incerci nu ai de unde sa stii daca il pierzi sau nu.Cat despre gelozie incearca sa-ti pastrezi calmul indiferent de situatie.:*