| pulp a întrebat:

Am nevoie de ajutor. am avut viermisori intestinali, am luat tratament pana s-a terminat, si as vrea sa stiu daca acum am voie sa practic sexul anal. Va rog frumos, as vrea raspunsuri serioase, nu batai de joc. Funda. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai stii daca s au terminat si ei? Pana nu stii cred ca ar fi mai bine sa practici sexul anal protejat ( in general ii bine sa il practici protejat).

| pulp explică (pentru Sfatosul2012):

Pai asta nu stiu, dar daca doamne fereste mai sunt, si pun si lubrifiant, so sa ramane pe?

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru pulp):

Nu cred ca dupa un tratament respectat cum cred ca ai facut mai e cazu sa i vezi...doar ma gandesc la ceva oua sa poti transmite dar viermi sigur nu mai ai dupa tratament. repet daca l ai tinut cum trebuie dupa sfatul medicului...

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi, dar cu prezervativ!

Atenţie să nu folosiţi acelaşi prezervativ şi la actul sexual vaginal.

Înainte de sexul vaginal/oral să vă spălaţi BINE cu apă caldă + săpun.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,ai voie sa-l practici

| SunnyDay88 a răspuns:

Cred ca puteai si in prezenta lor sa faci aia... actul acesta in sine mi se pare la fel de dezgustator i cu si fara viermi.

ca sa nu mai faci pune mana si te spala pe maini tot timpul. tratamentul ajuta sa scapi de ei dar nu previne reaparitia lor. pentru asta trebuie sa ai o igiena riguroasa.

ps:daca ai animale de companie fa-le si lor tratament! si spala mainile inainte de a introduce ceva cu ele in gura si alimentele pe care le mananci!