| MaiaMartinas a întrebat:

Am nevoie de inca un sfat,in legatura cu baiatul de care imi place,e o poveste foarte lunga( si ca sa spun mai pe scurt toata povestea, suntem amandoi in aceeasi clasa, intr-a 10..si amandoi suntem timizi.el mai timid ca mine..si eu il plac,si el da semne ca ma place, dar nu vorbim) si dupa atata timp, tot n-am purtat o discutie cat de cat seriosa despre ce simtim amandoi..si pur si simplu e atat de prostesc,mai ales cand stam si ne privim indelung, ca doi prosti, dar nici unul nu face nimic..si un prieten de-al lui a incercat sa ne faca sa vorbim unu cu altu.dar baiatul e prea "mut" ..si na..si in concluzie trebuie sa vorbesc cu el, si sa-i spun ce simt.dar cum? si mai ales, ma deranjeaza ca o sa comenteze unii din clasa.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Si mut, si prostanac ( dupa spusele tale): ce sa faci cu el? Acum, asa cum este, chiar daca ii arati izvorul fericirii nu-l poti schimba.

| MaiaMartinas explică (pentru neutrino):

Dar mie imi place de el asa cum e...doar ca trebuie sa vorbesc odata cu el si sa-i spun tot ce simt.dar nu stiu cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să existe o variantă în care să vă găsiţi doar voi 2, într-un loc mai retras, unde să vă puteţi îmărtăşi părerile despre sentimentele pe care le aveţi unul faţă de celălalt, astfel încât colegii voştri să nu afle nimic.

| AndyLavy a răspuns:

Fa rost de numarul lui de telefon sau fb ceva. si vorbiti acolo pentru un timp, poate va obisnuiti unul cu altul, spune-i ca ai vrea si ti-ar placea sa va vedeti undeva prin oras la un suc film, si de acolo daca te place, vedeti voi, va merge totul de la sine.

| anonim346575 a răspuns:

Fa tu primul pas. Spune-i ce simti, care sunt sentimentele tale fata de el, iar apoi intreaba-l daca snetimentul este reciproc.Cum sa faci asta? Comunica cu el, vorbeste cu el, dar fa asta cand nu e nimeni prin preajma astfel poate nu va fi asa timid iar el va avea curajul sa-ti spuna ce simte si el la randul lui.Nu ar trebui sa te deranjeze de ce o sa spuna colegii,. Ce motiv ar avea, ca va placa unul e altul? Daca fac asta nu-i baga in seama, nu trebuie sati pese de ce zic ei. E viata ta si faci ce vrei.