| zuzulinnaaa a întrebat:

Am o intrebare: ce ati prefera:un prieteni sau peroana iubita? si de ce?
funda

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Pai si una si alta! E bine sa lasi o portita deschisa amandurora! singuratatea nu i buna la nimic ok?

11 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

De ce nu poti tace si sa face pe profesorul de gramatica? Cu ce te ajuta daca ai un astfel de comportament? Te face sa te simti bine? Acum pe bune..hai astept sa ma jignesti si pe mine...dar sa o faci asa in stiulul tau caracterisitc ok? sa te simti maret si inteligent.ok?

| VadTot a răspuns:

Eu chiar nu inteleg genul de oamnei ca tine asa pe bune acum Ce rezolvi daca jignesti! daca nu ti a placut intrebarea sau a fost scrisa gresit gramatical mai bine te abti decit sa incerci sa ce?

| VadTot a răspuns:

Cand vad oameni ca tine cum se chinuie crede ma ca mi e mila!

| Sara2 a răspuns:

Intre cele 2 nu poti alege
sunt persoane care isi lasa prietenii pentru persoana iubita, si intr-o zi se trezesc ca ii paraseste si raman cu buza umflata
niciodata nu renunta la prieteni pentru persoana iubita dar nici invers, se poate cu succes ambele variante
intr-o relatie trebuie sa existe intelegere iubire si respect

| DeeaMarry a răspuns:

Persoana iubita.
Pentru ca nu pun pare pret pe prieteni. Adevaratii prieteni iti sunt membrii familiei si persoana iubita.

| Iulia100rock4ever a răspuns:

Prietenii raman, iubirile trec

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Sincer, eu aleg persoana iubita, pentru ca prietenii te pot trada, barfi, folosi...
In schimb, daca persoana iubita chiar te iubeste, atunci el/ea iti va fi si prieten, si te va intelege.
Asta e doar parerea mea, care am fost tradata de multi prieteni si nu mai am incredere in niciunul din ei. Poate la altii e invers, si anume, prietenii sunt tot timpul de partea lor si persoana iubita inseala. Aici depinde de fiecare.

| Em40 a răspuns:

As vrea sa iti spun un lucru prieteni adevarati nu exista, ei sunt niste dusmani care ne vreau numai raul..acum iti spun ce voi alege :persoana iubita deoarece cind dragostea e riciproca nu ai nevoie nici de prieteni de nimic..si as vrea sa iti dau un sfat sa nu ii povestesti tptul prietenilor totul crede-ma ca asa va fi mai bine

| RemusAndrei a răspuns (pentru Em40):

Nu fi prea sigura de ce ai zis prima parte. poate nu ai intalnit tu prieteni buniwinking

| Em40 a răspuns (pentru RemusAndrei):

Hahaha,ma faci sa rid...

| PainT a răspuns:

Nu stiu daca am inteles intrebarea. Din ce am inteles eu o sa iti raspund.

Iti dai seama ca fara o persoana iubita, esti un nimeni. Dar nu numai persoana iubita o sa iti fie altaturi toata viata. Ai nevoie si de prieteni pentru asta.

Dar pe primul loc ar fi persoana pe care o iubesti, dupa prietenii. Parerea mea. Funda?