| bluesky a întrebat:

Ati iubit vreodata pe cineva as mult incat sa va intrebati:"Cum poate fi asa de perfect/a, sa te faca sa te simti asa?
Asta traiesc eu acum... dar din pacate...nu ma vrea!crying

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da am patit si eu asta...am iubit un baiat din tot sufletul si il veneram practic, adica mi se parea baiatul ideal, imi placea totul la el, dar din pacate nu a mai vrut sa fie cu mine...imi pare rau pentru situatia ta, stiu cum e sa iubesti si sa nu fi iubita...sad. indiferent de situatie tu fi puternica si increzatoare si ai sa vezi ca viata iti va rezerva surpize placute!

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Da. din pacate am iubit si eu asa, fara rost. aproape un an de zile.pe cineva care de fapt mi-am dat seama ca nici nu cunosteam cu adevarat.Asta mi-a dovedit prin faptele lui.

O seara placuta!

| Artemiss a răspuns:

Asa iubesc eu acum, tot o persoana ce nu ma vrea...sau nu stie ce vrea.Il vad perfect chiar daca sunt constienta ca perfectiunea nu exista... el e totul pentru mine, numai cat ma gandesc la el chipul mi se lumineaza, inima imi bate...si am ajuns sa ma multumesc cu o iubirea ascunsa, muta...sa ma prefac ca ii sunt doar prietena.(chiar daca imi vine sa ii spun in mii de feluri ca il iubesc)
Dar dragoste cu forta nu se poate...Pastrez acest sentiment minunat si dureros pentru mine, nu vreau sa il incurc, tin atat de mult la el incat ii respect libertatea, il inteleg si il sprijin chiar daca sufletu-mi se topeste sub indiferenta lui.
E frumos sa iubesti... dar m-am saturat sa sufar...sa plang...

| iri a răspuns:

Da, mi s-a intamplat si mie. Si eu ma intrebam acelasi lucru; nu am trecut usor peste, mi-a luat ceva timp pana sa ma impac cu gandul, doar timpul mi-a vindecat ranile. Insa pot spune ca urmele au ramas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pana aseara am trait si eu asta..pana aseara cand i-am spus ca-l iubesc, si mi-a raspuns foarte sec " nu ar avea rost!"..de aseara mi-am dat seama ca nu merita..BAIETII NU MERITA!
Capu' sus!