| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Am mai exact 16 ani.
Acum ceva timp, prin mai, am atins penisul iubitului meu și l am frecat de câteva ori, dar nu a ejaculat și nu a curs nimic. După vreo 1 jumătate-2 ore am ajuns acasă și am.bagat un deget în vagin si eram in perioada fertila, înainte cu vreo 30 de min parca m-am sters cu un șervețel umed (in acele 2 ore am atins si alte lucruri, iar el cu o zi inainte s-a masturbat, dar s-a spălat). Am avut menstruația si in iunie, iulie și august, dar am văzut recent de menstruația peste sarcina. As putea fi insarcinata, din aceasta situație. Nu am.niciun simptom de sarcina, dar încă ma tem puțin. Acces la test de sarcina nu am. Am mai vorbit cu vreo 2 doamne doctor și cu 2 fete specializate în acest domeniu și au spus ca nu exista șansă să fi rămas și ar trebui sa ma liniștesc. Voi ce spuneți as putea fi insarcinata sau sunt doar paranoica.

19 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu esti insarcinată, stai linistita ca din cauza stresului iti întîrzîie menstruatia, la varsta ta ocupa te de carte de scoala nu de frecat penisul.

| MarianWLF a răspuns:

Nu supravietuiesc spermatozoizii atata timp, mai ales daca te-ai sters, stai linistita.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate ai numai 9-10 anisori, ca fetele de 16 ani deja stiu ca se ramane gravida numai facand sex cu un penis, ori tu ti-ai bagat in vagin doar degetele murdare, asdar nu poti avea decat o infectie.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am avut menstruația de 3 ori, am precizat acolo.

| dullcat a răspuns:

Iar vii cu aceasta intrebare? Oare pana in decembrie te lamuresti cum sta treaba?

| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata de tine nu este posibil sa apara o sarcina nedorita.

| VoidEternal a răspuns:

Nu te-au liniștit 2 medici și te liniștește vreun neica nimeni cu internet și adresa de email pe TPU? Paranoia much? La vârsta ta știi cam puține despre funcțiile propriului corp.

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Deci as putea sa îmi iau gândul de tot de la frica unei sarcini?

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Eu m-am speriata deoarece în partea inferioara a abdomenului când ma uit vad un fel de "batai de inima " și astea m au cam speriata

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Si nu cumva coincid cu bataile inimii tale? laughing

Nici macar la 9 luni de sarcina nu vei putea percepe vizual bataile inimii unui fetus. Ce se vede la exterior sunt mainile si picioarele bebelusului cand se misca.

Nu exista menstruatie peste sarcina, e un mit. Pot avea loc sangerari dar nu e in niciun caz vorba de menstruatie.

Din punct de vedere fiziologic o sarcina este IMPOSIBILA in cazul tau. 0% sanse.

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Sincer, ba da concid exact cu bătăile inimii mele, dar la cât de paranoica sunt nu pot sa îmi scot gândul asta din cap, totuși am vorbit cu 3 doamne doctor plus cu 2 fete care se pricep în domeniul acesta și au zis ca nu sunt șanse, sper sa ma liniștesc. As încerca să fac terapie pentru a scăpa de gândurile astea, dar nu am găsit încă pe nimeni. Oricum mulțumesc tuturor pentru ca v ati luat din timpul voștru pentru a ma lamuri pe mine

| anonim3248 a răspuns:

Se tot repetă întrebări cu aceleași cuvine - șervețel umed - sau - bagat un deget în vagin - și tot timpul sunt conturi noi care nu mai intră după ce pun întrebările.

| anonim_4396 explică (pentru anonim3248):

Dar se poate ramane insarcinata din asa ceva?

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poți rămâne gravidă.

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și dacă ejacula el și doar frecai mâinile una de cealaltă fără să te speli și se usca pe mâinile tale ce a ejaculat el și tot nu mai aveai pe mâini ceva să te poată lăsa gravidă.

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim_4396):

O fată de minim 15 ani știe că nu poate rămâne gravidă așa.

| GeorgeCazan a răspuns:

Deci eu nu înțeleg. Cum naiba să ai 16 ani și sa nu știi nimic despre corpul tău?
Cum a zis una o prostie cu menstruația peste sarcină acum 2 luni, a și fost preluată ca fiind de bună.
Aceleași întrebări fără rost.

| FindMyName a răspuns:

Părerea mea, înainte sa faceți gesturi mai intime și sa ajungeți în unele ipostaze, interesați-vă! De pe net, sau de la oameni cu experiență, ca pe urma tot voi va speriați ca ați rămas însărcinate. Nu ai rămas însărcinată, stai liniștită