| anonim_4396 a întrebat:

Pe 25 mai, i-am frecat penisul iubitului meu de vreo 3-4 ori, dar nu a ejaculat, dupa 2 ore când am ajuns acasă m-am atins pe mine jos în vagin cu un deget*in acele 2 ore eu am atins si alte lucruri și m-am sters si cu un șervețel umed si m-am spalat putin si pe maini repede si imd am atins*. El cu o zi înainte s-a masturbat și s-a spălat și eu eram în perioada fertila prima zi. Pe 13 iunie mi-a venit menstruația normal cu cheaguri și abundenta primele 3 zile și pe 12 iulie mi-a venit iar menstruația, tot a fost abundenta si am avut sange destul si cheaguri, dar parca nu foarte foarte mult ca luna trecuta. Pot sa fiu însărcinată? Eu ma tem pentru ca am văzut pe net că poți avea menstruație si sa fii însărcinată sau sa fii însărcinată și sa ai simptome (de precizat ca dupa fiecare menstruație sanii nu au mai fost grei si nu am mai avut dureri ca înainte de menstruație) va rog sa îmi răspundeți serios și sa nu râdeți de mine.

25 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prin telepatie NU se poate ramane insarcinata!
O sarcina (gravidie) se poate realiza NUMAI prin sex vaginal!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Dar după 2 ore am atins cu un deget în vagin și eram în perioada fertila

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu a ejaculat, cum poți crede ca ești gravida?

| anonim_4396 explică (pentru Emilian65):

Credeam ca de pe degetele mele, chiar dacă el s-a spălat jos și atunci nu a curs absolut nimic, și plus mie acum mi e frica ca parca simt niște batai în burta, dar iubitul meu a zis ca și el le are, oare este normal?

| VoidEternal a răspuns:

Nu esti insarcinata. 0 sanse.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este imposibil laughing

| andreeaeml1200 a răspuns:

Cum naiba sa ramâi însarcinata daca ai mentionat ca nu ai avut actul sexual propriu-zis? De la degete bagate in fund sau vagin, nu ramai insarcinata, chiar daca aveai sa zicem câtiva stropi de lichid preejaculator pe degete

| anonim_4396 explică (pentru andreeaeml1200):

Doar eu l am frecat puțin pe el, si nu avea nimic pe penis, și abia după 2 ore m-am atins pe mine jos în vagin, dar la cate am citit pe net mă speri zi mai tare

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și mi e frica pentru ca eram și în perioada fertila

| andreeaeml1200 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistita, e imposibil sa ramai de la asa ceva, altele se chinuie sa faca copii, crezi ca e asa usor? sa fim seriosi, cu degetele? big grin

| anonim_4396 explică (pentru andreeaeml1200):

Pai eu ma panichez foarte repede, și am zis ca poate a rămas ceva pe degete plus ca eram în perioada fertila si el se masturbase cu o zi înainte, ma gândesc ca poate aveam ceva pe degete chiar dacă nu a ejaculat. Au trecut 2 luni și mi-a venit și menstruația normal, dar la cate am citit pe net m-am speriata mai mult, mulțumesc mult pentru răspuns.

| anonim_4396 explică (pentru andreeaeml1200):

Bine eu ma mai tem și pentru ca oarecum mi se mișcă burta și simt niște bătai în stomac, dar a zis iubitul meu ca și el le are, sunt normale?

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Crampe, gaze... Îți faci rău singura stresandu-te.

NU ESTI ÎNSĂRCINATĂ!

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Nu am crape și nici gaze, și parca se simte uneori și sub buric, si se vede mai mult când stau întinsă se mișcă asa încet și uneori parca se mișcă burta și sub buric, iubitul meu zice ca și el are la fel, dar e normal chiar dacă nu ești însărcinată?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Crampe *

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai avut deja de 2 ori menstruatie. Orice citesti pe net, menstruatia peste sarcina este un mit, intreaba un medic. Pot exista sangerari, dar aia nu e menstruatie.

Ce simti tu sunt crampe. Ca idee, de la 20 de saptamani de la concepere un bebelus ar incepe sa miste. Esti paranoica.

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste si raspunsul meu de aici, ti se potriveste si tie:

https://www.tpu.ro/......-sa-ating/

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Deci pana la urma nu as putea fi insarcinata, nu? Și dacă sunt crampe pot fi crampe fără dureri, adică sub forma de batai? scuze ca pun atâtea întrebări dar la cate am.citit pe net și asa sunt cam speriat, chiar dacă nu am avut un contact sexual propriu-zis și Nici nu a ejaculat.

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, pot fi crampe fara dureri. Spasme musculare. Nu ești însărcinată.

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Bună ziua, dar dacă de ex sa zicem ca după 2 ore nu s ar fi spălat pe mâini sau nu s-a sters cu servetele umede. Ar putea sa fi rămas, chiar dacă din penis nu a curs nimic și a băgat un deget în vagin în perioada fertila dupa 1-2 ore de la atingerea penisului?

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Spermatozoizii supraviețuiesc in jur de 30 de minute in mediu uscat, pe mâini suprafețe, etc. Do the math.

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Eu ma refer daca nu curge nimic din penis, dar și asa nu ar putea fi insarcinata?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Chiar dacă era în perioada fertila?

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poate rămâne de la atât.

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Am înțeles! Mulțumesc frumos pentru ca v-ati luat din timp pentru a-mi răspunde!