| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaa. Mai exact acum aproape 3 luni, am frecat penisul iubitului meu, iar acesta nu a ejaculat și nu a curs nimic, dar el cu o zi înainte s-a masturbat, dar bineînțeles s-a spălat, dupa 2 ore am ajuns acasă și am bagat un deget în vagin. De precizat eram in perioada fertila, dar înainte cu 30 de min m-am sters si cu un șervețel umed (in acele 2 ore am atins si alte obiecte). Am avut menstruația pe 13 iunie și pe 12 Julie, dar menstruația din iulie parca a fost puțin mai slab cantitativ, am avut destul sange, a durat normal și am avut și câteva cheaguri de sânge mici. As putea fi insarcinata? Mi-e frica pentru ca am văzut ca se poate sa ai menstruația peste sarcina, parca m-am îngrășat un pic și în zona burții simt niste batai de inima parca. Atât vreau dacă as putea fi insarcinata din ce s-a întâmplat

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Nu exista menstruatie peste sarcina, ceea ce ai vazut tu pe internet scris nu este corect si nici adevarat.
2. Nu se ramane insarcinata cu degetele murdare
3. ingrasatul este de la mancat mult, nu de la degete murdare
4. bataile inimii sunt prezente intotdeauna cand faci efort fizic, deci perfect normale
5. zgomotele din burta sunt de la gazele din burta care se elimina prin trasul parturilor (basinilor) si sunt produse de mancare multa sau baut de sucuri ori apa gazoase.

| dullcat a răspuns:

Iar vii cu intrebarea asta? Nu exista menstruatie in sarcina! Daca erai insarcinata ai fi avut simptomele specifice pana acum.

| suntserios a răspuns (pentru dullcat):

Ba exista. Cam deznformati si tu dar mai ales Violetta.
Sunt niste cazuri mai speciale, dar exista.

https://www.reginamaria.ro/......enstruatia

Bineinteles nu e cazul aici, aici e doar paranoia.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Deci nu pot fi insarcinata?

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Dar din descrierea mea, nu as fi rămas insarcinata. Nu?

| dullcat a răspuns (pentru suntserios):

Scrie clar acolo ca nu este o menstruatie propriu zisa.Citeste si articolul, nu doar titlul. Observ ca faci si tu parte din categoria barbatilor care apeleaza la mansplaining, ca doar ai si tu un set de ovare, vagin si tot ce trebuie, asa ca stii mai bine decat o femeie.Menstruatia are o definitie foarte clara.Nu orice sangerare se numeste asa.Am mai raspuns la aceasta intrebare mai detaliat si in trecut, insa acum nu m-am mai obosit, mai ales ca persoana respectiva nu vrea sa inteleaga. Poate vrei sa iti trimiti linkurile, unde spuneam ca nu exista menstruatie in sarcina, iar pentru sangerari sunt alte cauze.

| dullcat a răspuns (pentru suntserios):

,,Desi nu este o menstruatie in adevaratul sens al cuvantului, o menstruatie peste sarcina (cum este denumita popular) poate aparea, fapt ce conduce la confuzii referitoare la momentul conceptiei." Denumita asa popular de catre cei care habar nu au de educatie sexuala.

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu esti insarcinata. Daca nu intelegi cum functioneaza inceteaza cu joaca de-a sexul.

| suntserios a răspuns (pentru dullcat):

Da da scrie clar

"Ciclul menstrual din prima luna de sarcina constituie acea situatie speciala, in care ovulatia a fost dereglata si sangerarea menstruala s-a declansat in ciuda fecundarii."

Am citit articolul si toate cele 100.000 raspunsuri ale mele sunt suficient de bine documentate. Nu scriu doar sa scriu sa ne fie clar asta.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Înțeleg cum funcționează, dar tot ma tem ca și din ce s-a întâmplat, pot sa fi rămas. Mulțumesc oricum pentru răspuns.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa 3 menstruatii si niciun contact cu sperma... cam greu.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Încă nu am avut menstruația în august, abia pe 12 august în colo ar trebui sa îmi vina

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Dar din situația mea, nu as fi prea putut sa rămân însărcinată, nu?

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Urmareste aici, e clar ca habar nu ai cum functioneaza: https://youtu.be/Q6NeilJgtyA
https://youtu.be/qgXyGE2hAkY

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Înțeleg cum funcționează, dar totuși ma temeam ca poate ar fi rămas ceva pe deget când am băgat în vagin

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Spermatozoizii nu traiesc decat in vagin, nu pe degete, servetele, haine, mobila si alte cele.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Deci pana la urma nu as putea rămâne insarcinata de la asa ceva și doar exagerez, nu?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

La cate întrebări ai pus pe aici îți făceai vreo 2 tyeste de sarcina și eram cu toții liniștiți

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Voiam doar sa aflu dacă pot sau nu sa fiu însărcinată

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| StoicAnalysis a răspuns:

De unde stii tu ca erai in perioada fertila, daca tu habar nu ai cum functioneaza pasarica pe care o detii? Pentru ca daca stiai, nu mai puneai intrebarea asta tampita pe TPU, si iti dadeai seama din start chiar si cu 40 IQ, ca nu ai cum sa ramai insarcinata din asa ceva.

| Marius22222222222 a răspuns:

3 luni!