| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema, am incercat sa fac sex cu prietenul meu de 2 ori si prima data din cauza oboselii presupun a avut erectie dar in timpul actului a murit. A 2a oara s.a intamplat la fel. Nu se pune problema ca nu il atrag dar nu a mai patit.o pana acum. Care ar fii cauza si ce am putea face? Nu se pune vorba de ipotenta la 22 de ani. Multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ai uitat sa spui cand a fost a 2-a oara, daca prima oara a si ejaculat si daca ati discutat, daca preludiul a fost ok, si cam ce vechime aveti ca si cuplu.
Oboseala bate potenta! Creierul poate da anumite comenzi ca sa protejeze tot organismul, ca actul sexual nu e de capul lui!
Este stiut ca femeile invoca cel mai des oboseala, ca refuz de a face sex, desi ele nu depun atata efort fizic nici pe departe!

| GdX a răspuns:

Cauta-ti un barbat care nu este impotent. Daca tii la el, trimite-l la medic.

| Didy a răspuns:

Au fost la o zi distanta si asta practic e inceputul relatiei

| seth2016 a răspuns (pentru Didy):

>> Care ar fi cauza?

Cauzele pot fi atat organice cat si psihologice. Multa vreme s-a considerat ca disfunctiile erectile la adolescenta si tinerete sunt doar psihogenice (determinate de factori psihologici). Astazi aceasta teorie este depasita. Sunt situatii cand problemele psihologice sunt un efect al disfunctiei si nu o cauza.

>> ce am putea face?

E bine ca pui problema asa ("am putea face"). Daca problema persista, sa zicem 3 luni, sau a existat si inainte de relatia cu tine, este recomandat sa mergeti impreuna la un consult medical si psihologic. Este de asemenea recomandat sa cautati un medic care are experienta cu tineri si care intelege complexitatea diagnosticului disfunctiilor erectile.

| corbulalbrosu a răspuns:

Disfunctiile erectile ale barbatilor au diverse cauze, care pot fi provocate de stresul cotidian, de oboseala cronica, viata dezorganizata, consumul de alcool, fumat si droguri precum si din cauza lipsei armoniei din cadrul cuplului, instalarea rutinei si odata cu aceasta instalarea obisnuintei ceea ce cauzeaza pierderea atractiei sexuale sau din cauza unor probleme medicale. Probabil ca nu ar strica sa participati la cateva sedinte de consiliere si/sau terapie efectuata de un psihoterapeut sexolog. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu cumva el se masturbeaza inainte de a veni la tine sa faceti sex? Daca da, asta este cauza pentru care ii moare in timpul actului sexual.

| Mussette a răspuns:

Oboseala, stres, ii era mintea altundeva si i-a distras atentia intr-un mod negativ sau vreo problema medicala. Cel mai bine, vorbeste cu el si vezi ce crede.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Impotenta poate surveni la orice varsta din diferite cauze. Poate miroseai urat...

| kavasaki99 a răspuns:

Poate este ''Virgin" happy

| Bmb_Alex_1990 a răspuns:

Cate kg ai?