| Dyzz a întrebat:

baiat 16 ani, am o colega in clasa care sta in fata mea, si imi face mereu cu ochiul, mereu cand ma uit la ea imi zambeste, si se poarta foarte dragut cu mine. E posibil sa ma placa, sau doar e asa din buna intiativa? Sincer sa fiu si mie imi cam place de ea si, as vrea sa stiu daca ar putea fi ceva intre noi. Multumesc.

6 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca mai stai mult pe ganduri o sa faca cu ochiul la altul. F probabil sa te placa dar la fel de posibil sa fie in firea ei. Acorda-i mai multa atentie si vezi incet incet cum te priveste. Leul poate vedea intr-un om un stapan sau poate vedea o prada ( mancare ). Poate vrea meditatii la matematica, bani, etc. la ce esti mai bazat? Sau poate simplu si natural ii placi si atata tot. Cauta subiecte comune de discutie, arata-i ca o apreciezi etc., lucrurile merg de la sine daca eti natural.

| HGAlexYT a răspuns:

Salut. Acum nu pot sa spun exact ce simte ea dar incearca sa vb cu ea. Nu intra in FRIENDZONE. Vorbeste si tu cu ea o zii doua. Nu o intreba prea multe lucruri desp

| HGAlexYT a răspuns:

Despre ea. Incearca sa fii tu. Dupa care invit o si tu la o ciocolata calda. Sau un film ceva (daca iti permite bugetul) daca nu iesiti si voi la o plimbare prin parc. Cl mai de preferat pe la apus. Si totul o sa decurga de la tine. Bafta!

| Dyzz explică (pentru HGAlexYT):

Problema e ca face naveta, adica nu e din acelasi oras cu mine, eu stau in oras unde facem liceul iar ea la vreo 10-20km de oras...

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Dyzz):

Ce daca face naveta? Daca e interesata da curs invitatiei tale si vine in weekend sa va plimbati in oras.

| HGAlexYT a răspuns:

Nu te supara dar din ce oras esti. Sau cel mai bine hai pe Facebook pentru ca acolo primesti mesaj ul instant. Aici eu ti-l trimit acum si il primesti peste 15 minute.PeFacebook-ul ma cheama Alex inf. Astept un mesaj.