| mariaalexandra97 a întrebat:

Buna dragilor, am si eu o problema : Eu si cu prietenul meu am vrut sa facem sex, nu am reusit deoarece ce a venit mama lui acasa, dar intre timp eram peste el.Si el a incercat sa sa introduca penisul in mine dar eu nu l-am lasat deoarece nu si-a pus prezervativul.M-a atins doar de 3 ori in zona aceea...Intrebarea mea este : pot sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum a raspuns neutrino, depinde daca te-a atins doar pe piele, in exterior, langa zona respectiva sau inauntru. Oricum, cred ca nu ai pentru ce sa iti faci griji.

Aveti mai multa grija. O seara buna

| mariaalexandra97 explică (pentru anonim_4396):

M-am atins doar pe pelea din exterior, si nu avea prezervativ pe penis

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Totul depinde de cat de bine te-a atins in interior.

| mariaalexandra97 explică (pentru neutrino):

Nu a intat cu penisul in interiorul meu, doar m-a atins la exterior si nu avrea prezervativ pe penis

| Emilian65 a răspuns:

Daca doar te-a atins si nu a avut avut lichid preejaculator pe penis, nu eete insarcinata.

| chestiebah a răspuns:

Doar daca a ejaculat in tine sau a eliminat lichid pre.

| Obertinschi_Larisa_1997 a răspuns:

Doar dacă s-a terminat în tine, înțelegi ce vreau să spun?

| madalynu26 a răspuns (pentru Obertinschi_Larisa_1997):

Larisa are dreptatewinking.te pup

| mariaalexandra97 explică (pentru Obertinschi_Larisa_1997):

am inteles, dar nu a fost cazul

| Anonim991 a răspuns:

Nu!