| Andreeastefi21 a întrebat:

Eu cu prietenul meu nu am facut propriu zis sex, ne am atins organele genitale. El cu aproximativ 1 ora si 30 de min inainte se masturbase urmand sa urineze si sa se spele. Penetrarea a fost aproape inexistenta, doar a atins zona. Este vreo sansa sa fiu însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca sarcina se poate forma numai intr-un anumit moment al ciclului menstrual, pentru a se putea formula un raspuns care sa fie cert, sigur si mai ales corect este strict necesar sa fie oferite date precise fiindca in lipsa lor se pot exprima doar pareri sau presupuneri cu totul subiective si lipsite de orice valoare.
Prin modul in care este formulata intrebarea, asa pe ''ghicite'' ti se poate oferi in cel mai bun caz o parere sau poate o simpla presupunere insa cu totul subiectiva in aceasta privinta. Trebuie sa stii si sa intelegi faptul ca pentru a formula un RASPUNS care sa fie obiectiv si pe cat este posibil si corect trebuie precizate si pezentate datele concrete ale ciclului menstrual cum ar fi :
-- tipul ciclului menstrual de a fi REGULAT sau NEREGULAT,
-- data la care a inceput ultima menstruatie.
-- data la care ar urma sa porneasca viitoarea menstruatie,
-- data exacta la care a avut loc ultimul act sau joc sexual neprotejat
-- daca a existat posibilitatea sa ajunga sau nu sperma in vagin.
Doar daca vei prezenta aceste informatii strict necesare se va putea formula un raspuns, In caz contrar vei primi presupuneri sau simple pareri cu totul subiective si lipsite de orice valoare. Multa sanatate!

| Andreeastefi21 explică (pentru corbulalbrosu):

Este regulat, ultima menstruatie a început pe 3 dec, urmatoarea pe 4, acel joc pe 29, nu pentru ca penetrarea a fost foarte mica si a durat maxim 7 secunde

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andreeastefi21):

Fiindca joaca voastra sexuala a avut loc in cea de a 27-a zi a acestui ciclul menstrual (03.12 - 29.12 = 27 zile) sau altfel spus cu 5-6 zile inainte de ziua in care urmeaza sa porneasca viitoarea menstruatie, reiese ca fata in acel moment a fost in cea mai sigura perioada infertila a ciclului : PERIOADA INFERTILITATii ABSOLUTA cea in care este 100% IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina chiar si daca sperma este ejaculata in vagin intentionat sau din greseala,

| Andreeastefi21 explică (pentru corbulalbrosu):

Iti multumesc enorm!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai cum să rămâi cât timp nu intră în tine de ce nu pricepeți odată?!

| Sofer a răspuns:

Te speri degeaba. daca nu te-a penetrat si nu si-a dat drumul in tine. nu esti insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...Daca nu a ejaculat NU are cum sa fii insarcinata

| Andreeastefi21 explică:

Am uitat sa mentionez ca nici nu a ejaculat!