| Mariiam a întrebat:

Mă simt cam jenată să cer părerea unor oameni necunoscuţi în privinţa unei chestiuni personale, dar vreau nişte sfaturi, să văd cum procedez.

Bărbatul care va fi mereu marea mea dragoste, de care m-am despărţit acum 3 ani şi-am suferit cam tot atât, m-a scos de la block de pe Facebook, mi-a scris un mesaj foarte frumos după ce i-am urat la mulţi ani, şi tot aşa. Să încep să vorbesc cu el? Din păcate nu cred că mai am sentimente, deşi încă nu mi-am revenit în totalitate după pierderea lui.

Ce vor să însemne aceste semnale din partea lui? Să încep să vorbesc cu el din nou sau să-i dau pace? Mă tem că mă va apuca iarăşi dragostea după el...

15 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Eu cred ca vrea sa reia legatura cu tine.Eu zic sa analizezi bine cauzele despartiri si relatia sa fi sigura daca merita si nu se va mai termina tot l fel

| VadTot a răspuns:

Maturizeaza te schimba ti viata. Fii alt om!

| neutrino a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi inainte, nu inapoi.

| Dariusuu a răspuns:

Nu ştiu ce vrea de la tine, poate să vrea orice. Probabil vrea o aventură sau o relaţie serioasă sau vrea să-şi potolească dorul cumva.

Alegerea este doar a TA.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te din nou de ce v-ati despartit, si las-o balta. cauta altul

| NameHarris a răspuns:

Eu cred ca doreste sa aiba o relatie de prietenie cu tinewinking

| Me01 a răspuns:

Buna
Nu vad de ce te-ai întoarce la el după 3 ani, cum ai stat 3 ani fără el vei putea sta in continuare.chiar daca te vei întoarce la el e posibil sa meargă o luna, 2-3 si după sa se termine. Daca era doar 2-3 luni merita sa te întorci dar Dup 3 ani nu. Tu in 3 ani nu ai mai fost cu nimeni?
Acum el ca a ramas singur s-a gândit ca se poate întoarce la tine, nu se merita.

| SebastianCMT a răspuns:

Sincer? Mi se pare o perioada prea mare 3 ANI! In 3 ani putea face copii, sa se gandeasca la un viitor... Si asa de odata sa te caute, infine nu stiu ce simti pentru el si ce simte el pentru tine, daca esti sigura ca il mai poti iubii si tot odata si mai sigura ca te mai poate iubii asa nu cum iti doresti! DA ii poti oferii o sansa!

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Daca zici ca va fi mereu marea ta dragoste inseamna ca ati si fost ceva timp impreuna. Nu ai de ce sa te intorci in trecut daca stii prea bine si chiar tu o zici ca nici acum dupa 3 ani nu ti-ai revenit in toatalitate. Ceva nu a mers acum 3 ani, de ce ar merge acum? Te-a scos de la block si e de apreciat inseamna ca nu iti poarta ura si ca vreau sa isi aduca aminte doar de momentele frumoase. Laso asa, sa va aduce-ti aminte doar de ce a fost frumos. Daca nu a mers odata de ce ar merge acum. Daca chiar este iubirea vieti tale si va e scris sa fiti impreuna veti fi. Dar de moment las-o asa, zic eu ca e mai bine.

| ZuzuMissy a răspuns:

Cati ani ai/? si de unde stii ca ti-a dat block pe facebook? poate si la inchis doar

| MankoBreaker a răspuns:

Am să îți spun direct ce vreau să spun:
asta nu înseamnă nici un semn. dacă v-ați despărțit, atunci asta nu a fost dragoste. chiar dacă a fost, a fost mai mult de o parte, și mai puțin de cealaltă parte. Chiar dacă te împaci cu el, sunt șanse aproape de 98% să te desprați de el iarăși.
Poate a fost "marea ta dragoste" atunci, dar probabil pentru el nu ai fost (chiar dacă el spune că a fost). Și dacă nu mai ai așa zisele sentimente pentru el, atunci nu te mai implica.

| dmmf a răspuns:

Daca vrei sa te impaci cu el, vorbeste cu el. Daca nu, nu ii da sperante. Ce e sigur e ca dupa ce doua persoane s-au iubit nu pot ramane doar prietene.

| LorenaTo a răspuns:

Nu mai linge unde ai scuipat. Baieti mai sunt, nu trebuie sa fii disponibila cand vrea el.

| arazazaraza a răspuns:

Curiozitate, sa vada daca mai simti ceva, cum ai evoluat, etc. Atat!