| Ellyyy a întrebat:

Mie imi place un baiat din liceu de ceva timp, mai precis de cateva luni. big grin Niste fete, printre care si niste prietene bune de ale mele mi-au spus, si imi spun in continuare ca nu are rost sa il mai plac pentru ca nu sunt chiar genul lui. Eu recunosc asta, pentru ca fosta lui e mai frumoasa decat mine dar nu prea pot sa renunt la el. Cand vin de la scoala vreau sa il vad din nou, iar pe mess nu vorbim decat foarte rar. Nu stiu ce sa fac, mie chiar imi place mult de el si mi se pare foarte dragut. Imi este greu sa accept ideea ca nu ma place, si chiar nu stiu ce m-ar convinge pe deplin. Sunt confuza, pentru ca jumate din mine stie ca nu am nici o sansa la el iar cealalta jumatate ma incurajeaza sa il plac in continuare. Un sfat? big grin

6 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Stii ce eu cred ca sunt geloase si nu te lasa asa usor influentata stii ca trebuie sa insisti ca sa reusesti si rabdare, rabdare, rabdare!

| raluca18 a răspuns:

Nu conteaza cum arati ci conteaza sa existe o chimie intre tine si el. daca fosta este frumoasa si nu mai este cu ea degeaba. incearca sa ii dai mai putina importanta, ori sa ii spui direct ce simti desi s-ar putea sa nu fie prea dragut sa fii asa directa. fă exact cum simti ...cum crezi ca este mai bine. gandeste-te in orice caz mai putin la el... oricum daca il stii ca fiind mai direct comportate si tu la fel fii mai directa. sper ca te-am ajutat succes

| Dimineata a răspuns:

Ai putea sa'i spui ca'l placi, dar dupa s-ar putea sa se joace cu tine siind ca tu il placi. Ar fi prea direct sa'i spui ca'l placi, parerea mea; mai bine ai incerca sa vorbesti cu el si cu cei care'l inconjoara. Asa ai observa daca te place sau nu fara sa'l intrebi. Eu ti'as sugera sa fii tu insusi, nu te schimba pentru nimeni, dooar pentru tine. Nu asculta ce spun prietenele tale, ele nu au cum sa stie daca esti genul lui sau nu, sau daca te place sau nu.

| matzagyuly a răspuns:

Eu ti-as sugera sa ii spui ce simti pentru el.nu cred ca te va refuza sau daca te refuza ar trebui sa vezi partea buna, daca nu ii spui nu vei sti nici o data c crede despre tine.si nu cred ca ai de ce sa crezi ca nu te place din cate ai spus tu

| Anonimăă_8652 a răspuns:

Dragă Ellyyy happy Dacă ţii atât de mult la el nu renunţa :*. E posibil ca prietenele tale să fie pur şi simplu geloase. Iar la faza "nu sunt genul lui" l-ai lăsat sa te cunoască, să ştie cum eşti tu de fapt? ştiu.că nu e foarte uşor dar intră in vorbă cu el iar dacă e să fie totul vine de la sine. Succes

| ĄℓтNuмЄ a răspuns:

Intreba-l daca te placea... daca nu ti-e rusine, sau ti-e fric ca te-ar putea raspunde "Nu", sau ca va zice la toti...raised eyebrows