| teLOVEscBeibiii a întrebat:

Buna!
Sa incep. De ceva timp ma vad cu un baiat decare m-am indragostit. Imiplace foarte mult de el si lui de mine, se vede din comportamentul lui si nu cred ca ma insel. Problema este ca el are prietena de 10 luni, dar ea isi cam bate joc de el [ ii spune ca nu il iubeste, daca vrea ca ea sa fie si cu el si cu altul ), el o iubeste, dar il face sa se indeparteze de ea. El era foarte trist pana ce am aparut eu in viata lui, acum nu prea ii mai pasa de ea dar ea a aflat ca eu mai vorbesc cu el si din acest motiv ne-am certat pe facebook, insa face to face nu prea are tupeu sa imi zica nimic. Nu vreau sa renunt la el pentru ca este un baiat foarte bun daca ajungi sa il cunosti cu adevarat, lui i-a murit mama cand era foarte mic si asta il face sa se ataseze repede de o persoana cu care poate vorbi mai deschis.
Intrebarea mea este cum sa il conving sa o lase pe prietena lui sau macar sa ii spuna canu mai vorbeste cu mine deloc in timp ce noi continuam sa ne vedem?

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sa-l lasi sa se convinga singur, nu sa-l convingi tu. Iubirea nu-i cea care "isi face loc cu coatele" in viata ta, cum a zis si altul, ci aceea care asteapta rabdatoare ca tu sa cauti imbratisarea ei.

| onasis1961 a răspuns:

Dacă ai avea un iubit real, că din ce spui tu acesta e imaginar, şi o altă piţipoancă ar intervenii în relaţia voastră, tu cum te-ai simţii? Să fii iubită de cine merită!

| teLOVEscBeibiii explică (pentru onasis1961):

Nu sunt pitipoanca daca aluzia asta ai vrut sa o faci!

| neutrino a răspuns:

Saracul baiat, te iubeste si pe tine si pe prietena actuala si e greu de convins! Tu iti faci loc cu coatele si este de vina "ea"! Pentru a avea succes, roaga-te ca baiatul sa fie putin bleg, astfel incat sa nu vada realitatea.

| Wrecked a răspuns:

Mamaaaa... cata mai romanu` laughing)

| Octavian26 a răspuns:

In viata ce incepi prin minciuna, in minciuna ve-i traii, se va invata asa si va face acelasi lucru si cu tine fara ca tu sa stii! Nu prea are onoare reiese din topicul tau, odata ce este de acord sa-si imparta prietena cu un al-2-ilea baiat si tot-odata indecis ca nu stie ce vrea de la viata adica de la tine.
Conluzia este simpla cine alearga dupa 2 iepuri nu va prinde nici unul este valabil pentru aman2, el si "gagica" lui (nu-l privi din mila ca va simtii asta si nu e chiar frumos) fal sa inteleaga cu adevarat ce simti tu pentru el si ca a lui "gagica" isi cam bate ciocanu de el si daca intr-adevar te place si are o deosebita placere in compania ta nu va refuza despartirea de "scorpie" si va fi al tau 100%!

Succes!

| teLOVEscBeibiii explică (pentru Octavian26):

Hei h, hei in sfarsit "o parere de bine" si pentru mine, pana acum toti m-ati atacat. Nick-ul este ca tocmai mi-am facut cont aseara si nu stiam ce nume sa imi pun laughing am mai vazut si la altii/altele ' i

| preaplictisit a răspuns:

Tu tocmai ne ceri pareri despre cum sa incepi o relatie in minciuna..sexylaughing

| AleXanDrAbLue a răspuns:

In primul rand se vede din nick-ul tau ce fel de fata esti...in al doilea rand indiferent cat de buna sau rea ar fi fata respectiva tu nu ai nici un drept sa te bagi in relatia lor. Daca el era asa de nefericit cu ea ii dadea papucii! Fara suparare dar tu esti de umplutura, cand/daca prietena ii da iar atentia cuvenita tie iti va da cu flit.Sau te-ai gandit ca poate te pacaleste pentru a fi si cu tine si cu aia?