| marius577 a întrebat:

Buna seara TPU.
Sunt in clasa a 9-a si m-am indragostit de o fata,dar nu sunt ``in stare`` sa imi marturisesc sentimentele.Da,puteti sa spuneti ca imi este frica de un esec,sau puteti sa spuneti ca sunt rusinos.
Intrebarea mea este ce as putea sa fac ca sa ma apropii de ea, intr-un mod cat mai subtil, avand in vedere faptul ca nu pot sa ii spun in fata.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| costellodonatz a răspuns:

Gandeste-te ca acum esti solo, daca te va refuza, situatia va ramane aceeasi. Nu se va schimba absolut nimic. Vei cunoaste o alta persoana de care sa-ti placa. Iar daca nu te va refuza.....stii tuhappy. Nu-i spune direct in fata ca-ti place de ea, incearca sa faci glume cu ea, fa-i complimente. Stai de vorba cu ea pe mess, mai apoi ii spui ca-ti place de ea si ca ati vrea sa iesiti in oras. Succes.

5 răspunsuri:
| source a răspuns:

Parerea mea sa nu-ti marturisesti sentimente, ai rabdare fi mai misterios, fi 100% la 100% ca te place si o sa ai reactia pozitiva, trebuie tot timpul sa fi cu un pas inaintebig grin

| Tmcn a răspuns:

Cel mai bine e să-ţi faci curaj şi să-i spui, de pierdut nu ai nimic, dar dacă şi ea te place şi aşteaptă să faci primul pas, atunci ai de pierdut că nu i-ai zis. Mai bine rişti.

| codrinstefan2103 a răspuns:

Cu cât ești mai subtil cu atât vei trece mai neobservat. Zi-i în față, oricum n-ai nimic de pierdut.

| Dreamer12345 a răspuns:

Buna da add: let.sdreamtogether. te ajut euhappy

| BulBuci a răspuns:

Buna happy Sunt multe fete carora le place sa fi direct, insa sunt unele carora le place sa le "cuceresti"...Primul lucru pe care ai putea sa il faci este sa te imprietenesti cu ea, sa afli ce ii place si ce nu.Iar atunci cand tu consideri ca ai destula incredere in ea si simti ca si ea tine la tine macar ca un prieten ii poti spune...Stiu ca poate o sa spui ca o sa dureze mult dar asta este nu ai ce sa pierzi nu? Insa daca esti nerabdator eu zic sa ii zici in fata sentimentele tale si sa nu i le ascunzi iar daca este o fata buna ar intelege si sar comporta frumos iar daca ei nu ii placi macar tiar explica situatiawinking Sper ca fata de care esti indragostit sa fie intelegatoare.Succes :*