| Farcas a întrebat:

Buna seara tuturor.Imi cer scuze ca nu am mai intrat de mult pe site-ul acesta, insa am fost prinsa cu alte treburi.As vrea sa ma ajuti si pe mine cu un sfat in legatura cu o chestie care ma macina de un timp.Am fost impreuna cu un baiat timp de 2 ani.Precizez ca in tot acest timp nu am facut dragoste deloc.
Ne-am despartit de un an deja, abia mai vorbim cateodata dar eu de cateva luni nu mai pot,, scapa,, de dorinta de a face dragoste cu el..ma gandesc tot timpu la asta, si mi-as dori sa se intample dar nu stiu ce sa fac.el are prietena acum, si mi-ar fi si jena sa ii spun..va rog mult daca se poate sa luati intrebarea in serios happy

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Cu el nu ai făcut, Dar cu altul! Ai avut cel puţin o dată orgasm prin sex nu prin masturbare? Poate asta e cauza dorinţei tale!

6 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa stai de vorba cu cineva deoarece dorinta ta e din interiorul tau.
Te-ai despartit de el dar de fapt tu emotional nu ai facut-o si e posibil ca in multe nopti te-ai visat facand dragoste cu el sau daca nu ai visat aveai tot felul de reactii cand il vedeai, auzeai numele lui si asa mai departe.
E foarte greu sa mai faci dragoste cu el daca este intr-o relatie din cauza ca e in alta relatie si sincer nu ar fi bine pentru nici una din voi plus nici pentru el.
Eu zic sa cauti un psiholog si te va ajuta sa treci peste sau o femeie in care ai incredere sa-i povestesti.

| geoanarandi a răspuns:

E complicata situatia avand in vedere ca a trecut un am si ca are pe altcineva
tot ce poti sa faci e sa incerci sa te apropii din nou de el

| Farcas explică (pentru geoanarandi):

M-ar interesa mai mult sa stiu de unde vine aceasta dorinta..si de ce tocmai acum, dar mersi de raspuns oricum

| neutrino a răspuns:

Problema ta cred ca e mai simpla decat o descrii tu. Doresti sa faci sex si ai dori sa-l faci cu fostul. Propune-i o partida de sex, fara alte pretentii si poate ai surpriza placuta sa nu te refuze. E om si el.

| τττ a răspuns:

Buna,draga Farcas.Sa inteleg ca tu mai ai cateva sentimente pentru tip, asa este? Sigur ca nu mai poti face dragoste cu el, ia-ti gandul de la asta! Este intr-o relatie, cu o fata pe care o iubeste, asa cum te-a iubit si pe tine.Nu incerca sa te bagi intre ei, mai tarziu o sa iti scoate ochii ca a pierdut-o pe ea din cauza ta si se va inrautati situatia.Ia-l si tu cu incetisorul, fi mai deschisa.Intreaba-l daca mai are sentimente pentru tine, dar nu fi directa!
Dragoste cu el, categoric ca nu mai poti face, ti-am explicat mai sus de ce! Daca nu ai facut la timpul potrivit, adio happy
Succes.

| Deea0419 a răspuns:

Pai, daca il vezi des poate s-a aprins din nou focul acela de demult..gelozia poate face asa ceva dintr-o persoana. Daca sti ca tu il iubesti si te-a iubit si el se poate sa va impacati mai tarziu dar nu prin intervenirea ta intre ei, doar sa incepi sa discuti cu el sa vorbesti lucruri normale, apoi sa spui ca vreti sa fiti doar prieteni iar apoi daca vorbiti din ce in ce mai mult o sa vezi ca o sa va fie amandurora dor si o sa va impacati(asa mi s-a intamplat si mie)