| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu prietenul de 2 luni. El vrea sa facem sex, eu inca nu.Nu mai sunt virgina!sadPrietenul cu care am facut-o, mi-a dat liber dupa 1 saptamana, si mi-e frica sa nu patesc si acum la fel. Ce sa fac? il iubesc

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, draga mea, in primul rand trebuie sa te gandesti ca nu toti baietii sunt la fel.De ce sa nu risti? Ca oricum virgina nu mai esti, daca il iubesti si va protejati, atunci poti sa o faci, daca vrei.
Te inteleg ca ti-e teama sa nu o patesti din nou, insa acest baiat poate chiar tine la tine si nu vrea doar sex!
Gandeste-te bine, daca o faci si te va lasa, macar ai riscat pentru.persoana iubita, daca te lasa inseamna ca nu te iubeste si daca nu te iubeste, atunci nu are rost sa mai investesti sentimente.
Fa cum vrei tu, cum simti tu ca e mai bine, poate trebuie sa mai astepti, 2 luni nu e asa mult, insa daca traiesti mereu cu frica ca poate iti da papucii dupa ce o faceti, atunci nu e deloc bine ca asa va fi mereu.
Nu ai niciodata garantia ca ramane sau nu cu tine asa cum nicio fata nu poate garanta ca prietenul ei va ramane alaturi de ea, insa de unde sti ca nu va fi bine?

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Iubirea, inainte de realitatea ca atare, e un cuvant foarte mare si greu, si care nu ar trebui sa fie folosit atat de des si mai ales atat de usor!

Nu ceda, ca risti evident sa patesti la fel! Faceti Petting, si in timp te vei convinge daca si cand - eventual! - va dovedi ca merita sa faceti si sex! Dar numai cu prezervativ, da?! Si foarte bine spalati mereu pe maini, si local! - e plin de microbi peste tot, iar igiena este imperativa!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Tu îl iubeşti, iar dacă te va iubi şi el va înţelege temerea ta şi senzaţia de protecţie şi de siguranţă de care ai nevoie. Dacă îi explici cum trebuie şi tot nu va dori să amâne momentul, ori este un idiot perfect, ori nu ţine la tine, iar în orice caz trebuie părăsit... ştiu, pare dur, dar dacă nu faci ceva va fi păcat de tine...

| blue-star a răspuns:

Mai bine spune-i ca mai ai si u nevoie doar de putin timp si explica-i si de ce. daca te iubeste te va intelege si va mai astepta, dar nici tu nu sta prea mult pe ganduri, pentru ca-l poti pierde.succes.sa-mi spui ce ai decis. id-ul meu este leeduncanantonysimon

| bOse a răspuns:

Monyk, toti baietii sunt la fel? Dupa care matematica?

| Angel977 a răspuns:

Spune-i ca inca nu esti pregatita si daca te iubeste cu adevarat va intelege.

| Molly1 a răspuns:

2 luni e pra putin...mai stai cu el vreo 2-3 luni si dupa poti face si sex cu el! aveti o rel prea scurta pentru un pas mare ca acesta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti proasta