| DariaLav a întrebat:

sunt foarte speriata si de aceea vreau sa luati in serios ceea ce vreau sa va intreb. (fara bataie de joc, va rog) ..deci eu si prietenul meu am avut contact sexual dupa 2 zile de la menstruatie si prima seara am facut dragoste protejat si dupa am facut neprotejat. Chestia este ca ma simt balonata dar nu simt nimic ca si cum ca ar trebui sa le elimin. Va rog sa mi raspundeti cu seriozitate ca sunt disperata Este posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul unui ciclu menstrual considerat normal/standard de 28 de zile primele 9 zile care includ si cele 3-4-5 zile de menstruatie sunt considerate cu fertilitate foarte mica, perioada in care chiar si in cazul unui sex neprotejat probabilitatea formarii unei sarcini este de maxim 5-10% in ultima zi a perioadei(zilele 8-9) si de 3-5 % in primele 2-3 imediat dupa oprirea menstruatiei. In consecinta chiar si in cazul in care partenerul a ejaculat intentionat in vagin probabilitatea instalarii unei sarcini este foarte mica. O sarcina in aceasta perioada se poate forma/produce extrem de rar iar acest lucru se intampla cu totul accidental. Posibilitatea formarii si instalarii unei sarcini se situeaza sub 3-5%,in consecinta se poate afirma ca nu poti fi insarcinata decat printr-o minune.Multa sanatate.

| DariaLav explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult pentru informatii! imi va fi de mare ajutor pe viitor

| DariaLav explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult pentru informatii, ma vor ajuta pe viitor!

10 răspunsuri:
| ychigo a răspuns:

Cel mai probabil nu, totuși sunt teste de sarcina, încearcă! Nu ai nimic de pierdut.

| qCrazyMan a răspuns:

Apropo tu cati ani ai? big grin

| DariaLav explică (pentru qCrazyMan):

19,dar nu am nimic, sunt ok!

| RenataIoana a răspuns:

Din nefericire e o posibilitate de 50%
Sincer imi pare rau pentru. tine...winking sad

| DariaLav explică (pentru RenataIoana):

Nu si a dat drumul in mine, cum as putea sa raman?

| subTooc a răspuns:

Nu cred ca ai ramas insarcinata. I-ai facut si oral?