| Elena6733 a întrebat:

Am 15 ani. Știu ca este o întrebare mai ciudata, dar cum pot scăpa de parul pubian? Va rog sa nu spuneti sa ma duc la un salon sau sa îmi cumpăr nu știu ce creme. Vreau singura acasa. Se poate cu bigul si cu spuma? Va rog sa nu râdeți. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Parul pubian are rolul sau de protectie a organelor sexuale, de aceea creste la pubertate, cand organele sexuale incep sa se dezvolte.
Cand iti incepi viata sexuala, poti sa te epliezi pentru un aspect mai placut, dar nu musai mai sanatos.
Fiind o zona atat de delicata, nu recomand epilarea cu creme, de preferat ceara de epilare, sau apartul de ras.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimic mai simplu. Iti cumperi/comanzi un kit electric pentru depilare cu ceara Veet Easy Wax. http://beautybyjules.ro/......-epilare/. Spor la lucru!

| WildLatte a răspuns:

Buna! S-ar putea, dar e riscant pentru ca te poti taia, iar daca esti ca mine, te si iriti de la lama. Incearca cu o crema depilatoare buna, in cateva minute esti gata. nu te tai, e usor, rapid. Eu folosesc crema depilatoare de la Cien ( o gasesti il lidl), eu n-am avut probleme cu ea, in schimb alte creme nu mi-au prea placut, m-am si iritat si nici n-au luat parul bine. Spor!

| ASDADA a răspuns:

Cu bricheta!