| andreiabcde a întrebat:

Am făcut sex anal cu prietenă mea și am terminat înăuntru. După aceea ea s-a ridicat si i-am zis să se șteargă. s-a șters, și după aceea a mers la baie și a și făcut pipi. Sunt curios dacă poate să fi rrămas însărcinată, menționez ca e virgină și nu a fost penetrata deloc în vagin. Mulțumesc

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si daca a facut pipi a facut prin anus, inteligentă? Daca nu ati facut in vagin nici o sansa sa ramana insarcinata.Mai informati-va si voi de pe net cum sta treaba cu reproducerea.Cu sexul, mai pe intelesul astora mai naivi.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ar fi fost necesar ca o cantitate suficienta de sperma viabila sa se fi prelins in vagin si sa fi ajuns si suficient de adanc incat sa poata "naviga" catre cervix. Mie nu mi se pare ca exista nici un risc daca o astfel de prelingere n-a avut loc.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Si daca prin reducere la absurd o cantitate "suficienta" (cat ar reprezenta minimul necesar?) de sperma ar fi ajuns in vagin ce se putea intampla? Ti SE PARE ca ar exita un risc de sarcina?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Eu nu am spus nimic, au spus-o medicii specialisti ca au existat cazuri foarte rare in care pur si simplu s-a intamplat. Din moment ce in cazul de fata i-am zis ca nu exista nici un risc din ce a spus ea, care-i problema? Tu n-ai pe cine hartui pe-aici si crezi ca ti-ai gasit s-o faci cu raspunsurile mele? Cred ca te inseli.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Deoarece raspunsul era unul extrem de simplu care nu are nicio legatura cu medicii sparcialisti si nu ai fost in stare sa-l prezinti, ti-ai dat "examenul" de "cunascator" privind procreerea laughing Probabil nu ai observat ca nu atrag atentia oricui si nu ma leg de oricine si de orice raspunsuri insa nu ma pot abtine sa nu sanctionez trecand peste raspunsurile gresite/eronate indiferent de cine sunt date, de niste ageamii sau complet lipsiti de minimele cunostinte elementare. Este inadmisibil sa prezentam raspunsuri eronate/gresite in cazul in care este solicitat ajutorul nostru. Am atras si voi atrage atentia ori de cate ori greseala este evidenta.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Eu te-as ruga sa ai bunul simt sa stai in banca ta si sa nu-mi hartuiesti mie raspunsurile, sa mai citesti, sa te educi putin in arta minimei dezbateri si sa ai mai putin tupeu ca sa nu te blochez. Atat timp cat medicii spun ca exista foarte rar aceasta posibilitate si am precizat-o nu esti in masura sa ma jignesti. Daca vei continua s-o faci am sa te raportez fara nici un pic de ezitare nefiind prima oara cand aberezi la adresa raspunsurilor date de mine.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nu ti-ai pus intrebarea logica ca s-ar putea sa procedez astfel deoarece exista posibilitatea sa fiu exact chiar eu cel in masura sa atrag atentia si sa corectez raspunsurile care sunt aberante/gresite/eronate?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu, nu esti in masura atat timp cat raspunsul dat de mine e doar repetarea a ceea ce spun specialistii iar pe internet aceasta situatie, desi rara, este prezentata pe multiple site-uri. Am dat un link mai sus, acum ai bunul simt si scuteste-ma de lectiile pe care NU esti in masura sa mi le dai. Iar ceilalti vad si singuri cine ce si cum. O seara buna.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Poate aparea o sarcina in urma sexului anal?
Raspuns:
Sarcina nu poate aparea daca faceti sex anal, insa fiindca deschiderea vaginului si anusul sunt foarte apropiate, exista posibilitatea ca sperma sa se scurga in vagin si sa ajunga sa fertilizeze ovulul.

citat din http://www.desprecopii.com/......a-daca.htm

Si NU e singurul site care face aceasta precizare.

Raspunsul trebuia sa fie simplu INSA poate ca e bine sa se stie si genul asta de posibilitate pentru a fi si mai atenti pe viitor, fiindca sarcina NU e o joaca.

Acum sper ca nu trebuie sa-l invat pe corbulalbrosu ca exista o pozitie numita doggy style in care genul asta de scurgere din anus in vagin e chiar foarte posibila daca femeia nu este atenta si dupa ejaculare lasa sfincterul anal relaxat si sperma se prelinge...ce sa vezi unde.

Cred ca putem totusi incheia si agasarea si subiectul si domnul corb poate citi mai mult pe internet de cat ii permite orgoliul.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Deci dupa tine in orice moment al unui ciclu menstrual, in cazul in care indiferent prin ce mod patrunde/intra sperma in vagin exista automat posibilitatea formarii unei sarrcini? Eu asta am intrebat nimic altceva. Nu daca poate ajunge sperma din colon prin anus si de acolo in vagin si in ce pozitie ar trebui sa stea femeia pentru a exista o posibilitate nai mult sau mai putin probabila sau posibila. Sperii copilul fara rost daca nu-i explici si in ce conditie se poate forma o sarcina. Nu poti manca omleta avand doar tigaia si uleiul, mai este nevoie de ceva mult mai important, ceva ce se numeste OU.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Evident ca nu in orice moment, nu in orice organism, nu la orice patrundere. Si nu sperii degeaba. Pentru risc zero sperma trebuie sa ramana in anus pana la o eliminare controlata, ce atata...Ce idee. Nici macar prin penetrare normala si ejaculare in vagin nu se formeaza automat o sarcina existand factori legati de menstruatie care vor favoriza sau defavoriza. Dar stii la fel de bine ca si mine ca metoda calendarului precum si metoda coitus interruptus NU sunt metode sigure de a evita o sarcina, o cantitate foarte mica de sperma ajunsa in vagin chiar daca nu foarte adanc putand provoca o sarcina DACA sunt indeplinite conditiile de fertilitate si conditiile propice in interiorul vaginului. Daca nu vrem sa speriem putem sa nu speriem, aici nu e vorba de a speria. A elimina sperma din anus dupa sexul anal intr-un mod 100% fara riscuri pentru eventuale prelingeri si alte bazaconii e chiar foarte usoara deci nu cred ca eram eu baubau-ul

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Iti promit sa nu ma mai leg de raspunsurile tale fiindca oricum n-ar avea nici un rost, dar trebuie sa stii ca este gresita aceasta afirmatie : "nu se formeaza automat o sarcina existand factori legati de menstruatie care vor favoriza sau defavoriza" deoarece trebuie sa-ti spun ca menstruatia nu are absolut nicio legatura cu procesul numit fecundatie si formarea unei sarcini. Procreerea este posibila doar prin contopirea a 2 nuclee cel existent in OVUL si cel din spermatozoid. O sarcina se poate forma doar in urma unei activitatii hormonale complexe, un proces mult prea complicat. Daca ai fi citit macar o data din raspunsurile mele ai fi aflat care sunt acele "conditii propice" din interiorul UTERULUI (nu al vaginului) dar mai ales al glandelor endocrine responsabile cu producerea (si ai fi aflat ce sunt) hormonilor feminini :estrogenul, progesteronul, al celui masculin : androgen sau a prostaglandinei, care este substanta care se formeaza intr-un anumit moment al ciclului, cu un scop extrem de bine determinat, cel de a PROVOCA MENSTRUATIA prin eliminarea endometrul prin procesul menstrual. Ar fi inca multe, chiar foarte multe de explicat, dar aceste lucruri se invata la facultate prin multi ani de studii superioare, nicidecum citind niste articole mai mult sau mai putin stiintifice de pe niste site-uri obscure sau publicate in niste ziare si/sau fituici fara vreo valoare. Sa ai o seara placuta in continuare.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ca sa afirmi ca ciclul menstrual nu influenteaza aparitia unei sarcini deja e dubios. In plus sperma are transformari structurale pana si in vagin, pana a ajunge la cervix http://www.scientia.ro/......-ovul.html

Sa te-apuci de filozofat pe tema virginitatii sau sa scrii fara a cita sursa ceea ce oricine gaseste pe internet nu te face vreun doctor cu studii. Ar fi cu atat mai grav daca ai avea studii medicale si stii bine de ce.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Se pare ca ori nu stii sa citesti ori ai nevoie de ochelari. Indica-mi unde am scris eu ca CICLUL MENSTRUAL nu influenteaza aparitia unei sarcini? Reproduc exact ceea ce am scris cu sublinierea cuvintului scris de mine in raspusul dat cand am spus ca este gresita afirmatia ta prin care ai spus asa : "nu se formeaza automat o sarcina existand factori legati de MENSTRUATIE care vor favoriza sau defavoriza" (deci ai scris MENSTRUATIE nu ai scris CICLU MENSTRUAL). la care eu am raspuns : deoarece trebuie sa-ti spun ca MENSTRUATIA nu are absolut nicio legatura cu procesul numit fecundatie si formarea unei sarcini. (deci in nici un caz nu este scris sau nu este vorba de CILUL MENSTRUAL in raspunsul meu). Pentru cultura ta generala trebuie sa-ti atrag atentia ca MENSTRUATIA si CICLUL MENSTRUAL sunt 2 notiuni complet diferite care pot fi confundate sau considerate similare doar de un... (nu mai continui ca sa nu te simti jignit). Nu am cum sa citez SURSA (de inspiratie bag sama) din moment ce absolut toate raspunsurile mele provin din cunostintele mele intiparite in mintea mea. Presupun ca iti dai seama cat esti de... din moment ce nu reusesti sa citesti corect si ajungi sa faci astfel de afirmatii regretabile.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Sunt multe cazuri in care in vorbirea curenta ne grabim si mai spunem lucruri ce se confunda. Doar nu ma refeream strict la sangele eliminat lunar ci la intreg procesul....si nu ma mai face prost ca stiu bine ca te crezi buricu' pamantului.

Nu mai pretinde cu subinteles ca esti vreun medic. La fel de bine poti fi vreun farmacist sau asistent. In afara de cazul in care pornesti un webcam si arati buletinul, diploma si vreun fluturas de salariu, poti spune orice si noi sa inghitim nemestecat treburile astea.

Inca o data, e cu atat mai rau daca ai studiat chestiile astea. Ai o atitudine super ostila si de superioritate care a stricat si strica in continuare corpul medical.

Asta e fix ultimul reply. Nu imi mai agasa raspunsurile ca am vazut ce fel stii sa conversezi.

Adio.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ar strica sa citesti cu atentie raspunsul dat unui alt user deoarece vei afla/primi informatiile necesare si dorite. http://www.tpu.ro/......reun-risc/ Sper ca raspunsul te va multumi si vei fi pe deplin edificat.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu este posibila o sarcina.

| Florentina9210 a răspuns:

M-ai facut sa rad la chestia ''i-am zis sa se stearga. s-a sters'' ce ba, ori e retardata? Pe ea nu o ducea capul ce sa faca?