| diiiiiiiana a întrebat:

am nevoie de cineva care se SUPER-pricepe la calculatoare, va rog. :3. am o problema cu un stick de memorie.

pretty pleaseee :3

11 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Pare o problema cu structura fisierului, stick-ul tau probabil a luat un virus.
1) Scaneaza drive-ul USB si asigura-te ca-i curat.
2) Intra in My Computer si verifica litera drive-ului USB. (Exemplu F)
3) Acceseaza Start -> Run -> tasteaza "cmd" in fereastra aparuta. (fara ghilimele)
4) Introdu' in command prompt urmatoarea linie:

attrib -h -r -s F:*.* /s /d

Unde F poate fi inlocuit cu litera drive-ului tau USB.

| diiiiiiiana explică (pentru Ronnix):

Acum, cum intru in My computer, imi apare stickul si imi apare ca e aproape plin, dar cand il deschid e gol. La fel, cand il scanez imi scrie ce scaneaza, gen albume cu poze si ce mai am. straight facestraight face

| drhotzu a răspuns:

Lasa-ma sa ghicesc: ai un stick de memorie care atunci cand il deschizi iti apar fisierele dar au 1 kb si sunt practic goale nu?

| diiiiiiiana explică (pentru drhotzu):

Da, pare a fi un shortcut. straight face

| drhotzu a răspuns (pentru diiiiiiiana):

Trebuie sa rulezi un program de recuperare de date... o sa dureze un pic...
uite asta este un free trial care iti permite sa recuperezi 1GB... daca ai mai mult spune-mi si caut un programel mai capabil;)
http://7datarecovery.com/

| diiiiiiiana explică (pentru drhotzu):

Pai stick-ul are 15 GB si e aproape plin.

| drhotzu a răspuns (pentru diiiiiiiana):

Aham... daca nu ai rezolvat inca iti dau id-ul meu de mess si vb acolo...

| diiiiiiiana explică (pentru drhotzu):

Nu am reusit si nu stiu daca se mai poate face ceva, din moment ce imi arata ca e gol sad

| Ajutatorool a răspuns:

Ok si care e problema pe care o ai cu supersticku?

| diiiiiiiana explică (pentru Ajutatorool):

Nu prea stiu sa explic laughing

| diiiiiiiana explică (pentru Ajutatorool):

S-a schimbat situatia si acum pot sa explic. problema e ca atunci cand intru in my comp. mi-l arata si pare aproape plin, dar cand il deschid e gol.