| rekinu94 a întrebat:

Am o intrebare...
Desi mi-e rusine sa va intreb...Dar stiu ca multi barbati/baieti au aceasta problema...
Ce as putea face in privinta ejacularii premature?
Ejaculez repede.
Ce as putea face in legatura cu asta? Ce sa iau sau ce sa fac?
Astept sfaturi si sugestii.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| wess89 a răspuns:

Ai 19 ani, nu? daca ma iau dupa nume. Asa. Si eu am patit.o la inceput. acum am 24 ani. O sa treaca cu timpul, sa nu te iei dupa nu stiu ce reclame la pastile. E ceva de ordin psihic, cum mai zicea unul : te exciti prea repede, asa suntem toti la inceput. Din experienta pot sa.ti zic un truc: In timpul actului sexual, cand esti cu penisul in pasarica ei ( ca sa ma exprim mai precis laughing ) trebuie sa mai scoti penisul din cand in cand cate 3-5 secunde sa zicem, il bagi iar 20 secunde sa zicem, si scoti iar cand simti ca nu mai rezisti. Iti garantez ca functioneaza cand o sa stapanesti tehnicawinking. Prin metoda asta, o data am reusit sa rezist juma de ora laughing mi.a ramas teapana, zici ca am luat viagra, si mi.a amortit, adica puteam sa o tin asa toata ziua laughing. fundita please big grin

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa este la inceput.Cand vei intra intr-o viata sexuala normala si cu inaintarea in varsta se mai diminueaza.Te exciti prea tare.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Mergi la urgente.

| Alexandru0007 a răspuns:

E bine, masturbeaza-te si incearca sa termini mai greu, apoi va merge si cu sexul

| Emilian65 a răspuns:

Cand faceti sex, amandoi trebuie sa fiti excitati bine. Cand observi ca trebuie sa ejaculezi, scoate-o afara cata secunde, timp in care va sarutati, va mangaiati, apoi o bagi din nou si asa procedezi pana la sfarsit

| Azµre a răspuns:

Ce înseamnă prea repede? Explică, cât timp.

| rekinu94 explică (pentru Azµre):

Repede insemnand 15 min cam asa.
Nu apuca si pretenamea sa se termine in timpu asta oricat as excitao.
Este cand ma termin si mai repede de exemplu...
Daca fac mai repede...

| Azµre a răspuns (pentru rekinu94):

Actul ideal are între 5 și 7 minute ce e sub 5 e prea scurt ce e peste e prea lung
Oricum ar fi ca să se termine iubita ta, caută alte poziții, de exemplu deasupra se va termina cel mai repede.
Depinde de tehnica ta, de preludiu și așa mai departe.

| rekinu94 explică (pentru Azµre):

Daca stau eu deasupra ma termin eu repede, bine asta depinde este cand nu...
Nu stiu ce sa fac in legatura cu asta:-s
As face orice.
Mam tot gandit la medicamente si etc, da am auzit ca nu e rpea bine sa accesez la ele.
Ai un id de mess?
Sa mil lasi in privat?
Sa vorbim mai multe, te rog.

| rekinu94 explică:

PAi da aveti dreptate ma excvit prea tare,laughing) am auzit ca e e vrba de psihic...
Dar chestia e ca e greu sa te gandesti la altceva in timp ce faci sex.
Uneori ma termin greu alteori repede.
Cnteaza si pozitia asta cred ca ma puteti confirma.
Incerc sa evit pozitiiile in care ma excit foarte tare.
Va voi asculta si sper sa mearga.

| Ycu a răspuns (pentru rekinu94):

Sunt mai multe tehnici eu le-am folosit pe toate si a mers ori toate ori una din ele happy, exercitiile kegel (gasesti detalii si pe google) care constau in serii de incordare a muschilor care ii folosesti si cand urinezi, prin asta dezvolti musculatura prin care ejaculezi si reusesti sa controlezi mult mai bine, cand iti vine sa ejaculezi schimbi pozitia sau te opresti cateva secunde, schimbarile de pozitie dese sunt foarte indicate la inceput, si sa te feresti de misionarului, lasa femeia deasupra, astfel ajunge si la orgasm rapid, si tu nu ai de facut decat sa te controlezi, mai e o tehnica nu am incercat-o cand iti vine sa ejaculezi daca iti strangi relativ tare penisul la baza glandului sau la baza acestuia practic poti sa o iei de la inceput, nu lua pastile, geluri, spray-uri, e cea mai proasta idee. Cheers.

| rekinu94 explică:

De exemplu ata aceea trebuie sa se rupa?
Fac sex de 2 ani si nu mi s-a rupt inca...
Influenteaza si asta?

| darialdoctorlav a răspuns:

Masturbeaza-te inainte de cateva ori, si dupa o sa mearga brici!

| Ycu a răspuns (pentru darialdoctorlav):

Si pe urma mai ai pretentia sa se mai si scoale? LoL, dar ce crezi ca e barbatul? Uger de vaca?

| bluedeyutssa a răspuns:

Asta se intampla datorita faptului ca te exciti prea repede, probabil nu ai prea multa experienta sexuala si din cauza asta, cu timpul v-a trece