| anonim_4396 a întrebat:

Heii, e prea complicat, ma puteti sfatui si pe mine? Tocmai m-am despartit de iubitul meu de cateva zile si in adancul sufletului meu simt ca imi place de alt baiat, dar acesta fiind cel mai bun prieten al fostului meu iubit straight face + ca el are si o prietena de cateva luni bune. Nu stiu ce sa fac. fostul iubit presimte ca mie imi e drag de prietenul lui si de aceea intr-o seara mi-a spus sa nu cumva sa fiu cu prietenul lui ca el nu vrea sa se certe cu el pentru mine. Faza e ca cu tipul acesta( prietenul cel mai bun al fostului) nu prea scrie unei fete, asteapta sa fie cautat, si eu sunt la fel, nu pot sa caut un baiat, mi se pare absurd mai ales ca el are prietena si de obicei relatiile lui tin mult, chiar nu vreau sa ma bag, dar imi este foarte drag de el. Ce as putea face? FUNDITA :* straight face

Răspuns Câştigător
| DIVERGENT a răspuns:

Deci, daca tu te-ai despartit de baiatul asta, de ce sa se certe cu cel mai bun prieten din cauza ta/pentru tine?
Tu esti libera si ai dreptul sa ai relatii cu oricine vrei tu.
El poate sa faca la fel.
Singurul motiv pentru care s-ar putea certa cu cel mai bun prieten al lui din cauza ta, ar fi doar daca mai tine la tine, iar in cazul asta, poate cel mai bine ar fi sa porti o discutie sincera si deschisa cu el, si sa mai astepti putin pana sa iei vreo legatura cu acel baiat de care iti place.
Incearca sa fii naturala, sincera si corecta in situatia asta. Doar nu vei ramane singura pentru totdeauna, in timp ce el poate avea o iubita.
Daca tu chiar simti ceva pentru prietenul lui, spune-i ce simti si lasa totul sa vina de la sine.
Mai bine sa regreti ca ai facut un lucru, decat ca nu la-i facut.
Fa ceea ce simti.
Succes!

6 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Ai putea sa ai putin respect de sine si sa ti cauti altu'
fara suparare

| IzZabela119 a răspuns (pentru persseuss):

Usor de zis, greu de facut!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca are iubita isi iubeste iubita, daca te iubea pe tine era cu tine. Nu strica relatia sa te bagi sa se certe ca e rusine, cel putin eu as matura toata autostrada cu capu tau daca te-ai baga in relatia mea, asa ca ai grija.

| IzZabela119 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti prea dura laughing jungla scrie pe tine :-)

| anonim_4396 explică (pentru IzZabela119):

E puru adevar sincer ia spune-mi tu mie :* sa ai o relatie fericita cu iubitul tau si sa vine asa cineva sti vreau sa fiu cu iubitu tau ce ai face? Prima data iai explicat frumos nu intelege trecem la fapte. Nu cred ca ai spune sigur draga mea eu il iau luni miercuri si in weekend si tu marti joi si vineri.

| AnaM19 a răspuns:

Mai bine gasesteti alt baiat... Nu strica relatia lor tongue!