| anonim_4396 a întrebat:

Heii, e prea complicat, ma puteti sfatui si pe mine? Tocmai m-am despartit de iubitul meu de cateva zile si in adancul sufletului meu simt ca imi place de alt baiat, dar acesta fiind cel mai bun prieten al fostului meu iubit straight face + ca el are si o prietena de cateva luni bune. Nu stiu ce sa fac. fostul iubit presimte ca mie imi e drag de prietenul lui si de aceea intr-o seara mi-a spus sa nu cumva sa fiu cu prietenul lui ca el nu vrea sa se certe cu el pentru. mine straight face Faza e ca cu tipul acesta( prietenul cel mai bun al fostului) nu prea scrie unei fete, asteapta sa fie cautat, si eu sunt la fel, nu pot sa caut un baiat, mi se pare absurd mai ales ca el are prietena si de obicei relatiile lui tin mult, chiar nu vreau sa ma bag, dar imi este foarte drag de el. Ce as putea face? FUNDITA :* straight face

2 răspunsuri:
| freelove1486 a răspuns:

Buna happy ai grija sa nu-ti placa de el doar pentru ca te-ai despartit de prietenul tau, in caz in care nu vrei sa se certe nu-l lasa sa afle si iti sugerez sa-l bagi in seama pe o retea de socializare sau ceva mai intai fiti prieteni si dupa avanseaza daca chiar il placi cu adevarat :*

| IzZabela119 a răspuns (pentru freelove1486):

Nu cred, pe el l-am simpatizat mereu love struck dar imi e si greu sa ma bag cu el in seama, poate dupa zice ca vezi ca fosta ta s-a bagat peste mine si cum am zis el are prietena sad si nu prea e okei