| anonim_4396 a întrebat:

Heii..Tocmai m-am despartit de iubitul meu de cateva zile si in adancul sufletului meu simt ca imi place de alt baiat, dar acesta fiind cel mai bun prieten al fostului meu iubit straight face + ca el are si o prietena de cateva luni bune. Nu stiu ce sa fac. fostul iubit presimte ca mie imi e drag de prietenul lui si de aceea intr-o seara mi-a spus sa nu cumva sa fiu cu prietenul lui ca el nu vrea sa se certe cu el pentru mine. Faza e ca cu tipul acesta( prietenul cel mai bun al fostului) nu prea scrie unei fete, asteapta sa fie cautat, si eu sunt la fel, nu pot sa caut un baiat, mi se pare absurd mai ales ca el are prietena si de obicei relatiile lui tin mult, chiar nu vreau sa ma bag, dar imi este foarte drag de el. Ce as putea face? FUNDITA :*

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

E normal sa iti placa de el. Inseamna ca se potriveste cu gusturile tale.
Dar mai sunt si alti baieti - acum stii ce trebuie si ce nu trebuie sa aiba baiatul visurilor tale.
Iti recomand sa nu strici relatia acelui baiat cu prietenul lui-fostul tau iubit si cu prietena lui. Sigur il vei schimba. Acum e adolescenta, vedem ce ne place, posedam ce ne place, apoi lasam pentru altceva ce ni se pare mai bun decat precedentul.
Deci cauta alt tip dragut, e foarte bine ca iti e tare drag de acesta, inseamna ca sti si vei sti sa gusti viata din plin. Va veni alt baiat care ti se va parea mai ceva decat acesta in toate privintele.
Deci stai linistita, nu suferi, prea mult, relaxeaza-te, suntem tinere si are cum sa ne scape vreun baiat frumos!

1 răspuns:
| DulceLup a răspuns:

Cam nasoala treaba.