| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu 2 nelamuriri...si va rog sa ma ajutati.Deci eri am facut dragoste pentru prima data cu iubitul meu(eu fiind virgina,el nu) si dupa ce am facut dragoste imi curge singe,asa un pic,de eri si pina acum tot imi curge sad Cit o sa mai curga?crying A,si da, mi-a aparut niste bubite mici acolo joc, de ce?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă erai aproape de ziua în care trebuia să-ţi vină menstruaţia, atunci se poate să fi început aceasta ( după actul sexual ) - DAR, atunci ar trebui ca sângele să nu fie "curat", să aibă aspectul celui de la ciclu...

Dacă, în schimb, sângele este curat ( are o culoare "aprinsă", nuanţă limpede ) atunci e o hemoragie şi TREBUIE să mergi URGENT la medic ( poate fi o "ruptură" )...

Iar "bubiţele" de care zici pot fi o iritaţie...

| Sandutsa a răspuns (pentru bursuc001):

Menstruatia mi-a trecut deja..si singele, da nu e ''curat'' are o culoare maronie...crying

| Azµre a răspuns:

Du-te la medic, nu e normal după o zi trebuia să numai curgă nimic, vezi să nu ai alte complicații. Vreo fisură de perete sau altceva.

| Oanaa93 a răspuns:

Parte cu sangele e normal deoarece acolo s-a rupt ceva ii ca o lovitura tongue, partea cu bubitele poate fi o mica iritatie nu fi speriata o sa treaca si o sa fie bine happy