| fluturasandreeyutza a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare care ma nelinisteste de ceva vreme.Am vorbit cu un baiat 2 luni si jumatate si m-am indragostit de el foarte tare, pot spune ca il iubesc enorm. Dupa 2 luni m-am culcat cu el iar dupa cateva zile, el o plecat in Spania.Am mai vorbit ceva timp cu el la telefon si pe messenger dar ieri mi-a zis ca nu mai putem fi impreuna.Nustiu care ii problema...are pe alta, ii prea mare distanta dintre noi, nu o vrut o relatie cu mine? Va rog sa imi dati un sfat ca sunt disperata! mersi,

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm thinking
Poate fii datorita distantei foarte mari.S-o fi gandit ca despartindu-se de tine iti reda acea libertate.sau dincontra,doreste sa iti vada reactia... nu situ,sa afle de la mici " surse" din tara daca tu esti cu altcineva,suferi dupa despartire samd,bine'nteles nu'i ceva sigur, asta depinzand doar de caracterul sau happy.mai e posibil sa te fii folosit doar pentru sex si atat, fara sa tina la tine ( mai sunt si d'astiaoh go on).o a3a posibilitate ar fi sa isi ffi gasit pe alta. il poti " trage de limba" printr-un site de socializare(fb, hi5 samddd)pe un cont fals,sau al unei prietene socializand cu el. sau pe messenger tot pe-un id fals ( alt nume,alta poza etc)tot asa. te imprietenesti cu el ( din nouhee hee )... imi pare rau pentru despartire, sper sa treci cu bine peste aceasta, sau dincontra sa te impaci cu el.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Voi nu ati avut o relatie, ci o scurta aventura. In doua luni nu iubesti o persoana, fiindca nici macar nu ajungi sa o cunosti. E doar indragosteala aia de inceput, in care nu ii vezi defectele, dar care trece repede. Exista doua posibilitati: ajungi in pat cu el in perioada de indragosteala si atunci aveti sanse minime la o relatie. Nici un om din lume nu-si inchipuie ca intr-o relatie serioasa se ajunge in pat in doua luni. El a crezut ca si tu vrei doar o aventura. A doua varianta era sa incercati sa va cunosteti bine, sa vedeti daca indragosteala se transforma in iubire si abia apoi sa ajungeti in pat. Rareori o aventura se transforma in iubire, iar la voi nu e cazul.
Treaba sta cam asa: el a vrut o aventura si om mai vedea noi, tu ai fost de acord cu aventura (altfel nu te culcai cu el inainte sa va cunosteti foarte bine, sa aveti o relatie reala), iar acum el nu mai vrea mai mult (era foarte probabil), dar tu te-ai hotarat sa schimbi regulile jocului. Din pacate, asta nu prea se poate.

| fluturasandreeyutza explică (pentru Brigaela):

Nu o fost aventura.noi am mai fost impreuna 1 an dar nu am mai scris, si in septembrie m-am culcat cu el din iubire, nu o fost aventura! in anul acela in care am fost cu el nu am vrut sa ma culc cu el si din chestia asta ne-am despartit.in concluzie...m-am culcat cu el dupa 1 an si 2 luni.

| Brigaela a răspuns (pentru fluturasandreeyutza):

Tu spui clar ca ai vorbit cu el doua luni si jumatate in intrebare, acum spui ca ai vorbit cu el un an si doua luni. Undeva minti evident, dar nu e treaba mea

| fabiola a răspuns:

Banuiesc ca dupa acele cuvinte in care ti-a spus ca nu mai putem fi impreuna,ti-a spus si cauza,sau daca nu, de ce nu ai cerut tu,, motivul? O relatie daca nu-i bazata pe comunicare, sinceritate si iubire, nu este relatie!

| UbexFlo a răspuns:

Pai.pria chestie ar fi distanta pentru ca poate crede ca va sta mai mult acolo si se va putea intoarce la tine prea curand.Ti-a redat libertatea pentru ca nu te putea tine asa.A2a chestie ar putea fi ca are pe alta acolo si probabil asta e motivul dar mai exista si o a3a varianta:te-a folosit doar pentru sex si atat.
Asta trebuie sa-l intrebi tu, sa-i ceri explicatii.

| xDanyDany a răspuns:

Problema este distanta.Am avut si eu o relatie la distanta si nu a mers. Problema in genul asta de relatii este ca nu te poti vedea cu pers. iubita asa ca daca va puteti vedea si vb doar pe mess ce rost ar mai avea? Cand stii ca nu ii langa tine, cu toate ce vb cu el si il vezi prin webcam te simti ciudat si il vrei aproape... Dar asta no sa mearga asa ca zic ca cel mai bine uiti de el si incepi sa te uiti la baietii din jurul tau cu care ai putea sa fii intr-o relatie :*