| 4343gddhkied a întrebat:

Buna TPU big grin
M-am despartit prietenul meu de 1 luna big grin si acuma vorbim ne intelegem foarte bine. Nu stiu ce sa fac sa ma impac cu el?(chiar vreau asta), dar un alt baiat s-a indragostit de mine si nu vreau sa il supar.Ce sa fac?

14 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul ala se bucura ca a scapat de tine si tu vrei sa te impaci cu el?

| 4343gddhkied explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Baiatul ala vrea sa fim iar impreuna din prima saptamana de despartire

| neutrino a răspuns:

Gandeste-te si la binele tau, dar si la binele aproapelui tau.

| Emilian65 a răspuns:

Hotaraste-te cu cine vrei sa fii! Cu primul sau cu al doilea. Tu alergi dupa doi iepuri si nu ai sa prinzi nici unul.

| SkyPilot a răspuns:

Mergi dupa sentimentele tale, nu dupa ale altora. Cine se supara sa fie sanatos! Ii explicit frumos ca nu simti nimic pentru el si asta este situatia!

| grab a răspuns:

Ramai cu vechiul, mai dati-va o sansa.
stima!

| 4343gddhkied explică (pentru grab):

Asa am zis si eu. O sa incerc sa uit de ce ne-am despartit si sa imi fac sarbatorile fericite alaturi de el happy! Multumesc de sfatbig hug Succes in viata!

| Eduard619 a răspuns:

Conteaza pe cine iubesti tu nu conteaza ce vrea unul sau celalalt, eu totusi imi dau cu parerea da daca s-a despartit de tine ar fi bine sa ii acorzi celuilalt o sansa daca te place.

| Xpressurself a răspuns:

1.sa ai grija de tine prima data si apoi de altii. doar ca sa nu-l superi nu merita, aia nu e relatie de prietenie. daca-l placi e altceva.
2.compara relatia pe care ai avut-o cu fostul cu relatia care zici tu ca merge acum. de ce merge? ce anume s-a schimbat? incercai sa-l controlezi? ce anume schimba relatia? apoi daca crezi ca ai invatat o lectie recupereaza-l, nu cred ca e asa greu, odata ce ti-a fost prieten. vorbeste cu el. spune-i ce crezi. recunoaste daca ai gresit tu sau spune-i de ce crezi ca acum va intelegeti. va intelege si el.
daca nu... grabeste-te ca se face coada happy un telefon, maybe...
glumesc

| rousz a răspuns:

Ce simti asta sa faciwinking gandeste-te in primul rand la tine si la binele tau, la sentimentele ce le porti si pentru cinewinking bafta

| Ezeru a răspuns:

Buna.
thinking Gandeste-te bine pe cine iubesti si alege-l pe acela.
Baiatul care s-a indragostit nu are de ce sa se supere pe tine daca il alegi pe fostul. Ba chiar ar trebui sa fie fericit ca i-ai spus adevarul si nu i-ai dat sperante sau ai profitat de el si iubirea ce ti-o poarta.

| ViatacuLouie a răspuns:

Mai bine ii spui baiatului acum ca relatia voastra e imposibila daca sa iti citeasca el asta in privire peste 2 saptamani.

| Panfil_Marina_1995 a răspuns:

Puneți fericirea pe primul loc. Urmează inima, și fii atenta sa nu confunziwinking!

| Ali18sa a răspuns:

Fericirea ta e tot ce conteaza! Da e pacat si de baiatul respectiv insa daca nu esti vinovata si nu ai facut nimic ca acest baiat sa aiba aceste sentimente fata de tine nu ai de ce sa te simti vinovata de nimic.Ai grija ca a doua sansa care o dai fostului iubit sa fie si ultima de care sa stiti sa profitati amandoi mai ales daca va iubiti.Tu il vrei inapoi el te vrea inapoi nu ai de ce sa mai astepti merita sa fiti fericiti cat despre celalalt baiat va trece peste si isi va gasi si el fericirea la un momendat, nu trebuie sa te simti vinovata. Succes la o noua sansa spre fericire happy