| DanteR a întrebat:

in copilarie eu si o prietena foarte apropiata...mai mica cu 3 ani ca mine, ne iubeam mai ceva ca-n filme. intre 6-12 ani (varsta mea) dar de la varsta de 14 ani si pana acum, la 19 (asta-i varsta mea) doar ne salutam deoarece nu prea am mai avut timp sa ne intalnim din cauza scolilor si examenelor.
va rog sa ma ajutati si pe mine sa o recuceresc, sa intru cumva in inima ei, sa putem fi ca pe vremuri!
dau si 999999999999999999999999999999999999999999999999 funde daca este nevoie (pun intrebari aiurea si dau funde la cei ce ma ajuta in problema asta)
ce pot sa fac sa reintru in vorba cu ea, in viata ei, sa stam mereu impreuna?

6 răspunsuri:
| serendipity8300 a răspuns:

Incearca sa te gandesti ca amandoua v-ati schimbat foarte mult in acesti 5 ani ca e posibil sa nu mai ganditi la fel. deci sa nu fii dezamagita daca nu va mai fi la fel si daca acum are o alta prietena. parerea mea este ca niciodata nu esti prea ocupata pentru o prietena buna. ati putea totusi sa incercati sa recuperati timpul pierdut, petrecerile in pijamele si poate ai noroc prin faptul ca ea inca nu a trecut de varsta dramelor romantice si ii poti fi alaturi cu un sfat si s-o tii in brate daca e suparata. ai putea sa-i spui ca ti-a lipsit in noptile in care ai plans din cauza lui si ca ai fi vrut sa fie acolo si sa te tina in brate. succes

| Unsmilecucireasadeasupra a răspuns:

Salut! Pai ai putea sa intr-o zi sa-ti iuei inima in dinti, ii tastezi numarul de telefon si incepi s-on intrebi despre scoala, despre viata ei, si incepi dupa sa depanezi cu ea amintiri din copilarie, si poate ii propui sa va intalniti la un film sau la un suc si samai povestiti. Cam asta ar fi un prim pas si pe parcurs dupa inca vreo 2-3 intalniri oate ii propui sa reinviiati relatia veche din trecut si sa ii spui ca tu incamai tii la ea si ca mereu te-ai gandit la ea. Sper ca te-am ajutat. Papa:*.

| gaby37 a răspuns:

Vai si eu cand eram mic am avut o prietena vai cat ma lingeam cu ia acu am lasat-o pentru una mai buna devil

| DanteR explică:

Eu sunt Baiat 19 ani la Colegiu iar ea este Fata 17 ani liceu...

| serendipity8300 a răspuns (pentru DanteR):

In cazul asta ar fi bine sa-i spui de la inceput ca-ti vrei doar prietena inapoi si ca nu e nimic romantic. Ca fata e placut ca cineva sa fie langa tine si sa-ti aminteasca faptul ca nu toti baietii sunt niste idioti si cu tine poate vorbi lucruri pe care prietenele ei nu le pot intelege. ai putea sa cauti ceva ce aveti inca in comun o pasiune sau ceva si o poti invita sa faceti lucrul ala impreuna ca pe vremuri. sper ca asta te ajuta

| DanteR explică:

Si eu as dori s-o recuceresc...adica sa fim din nou un cuplu!