| OmSecret a întrebat:

Tocmai ce am obținut o intalnire maine dupa ore! Unde credeți ca e locul potrivit pentru o prima intalnire?

21 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Minim la un suc. Interesant la o prajiturica. Mai merge la o pizza. Cel mai interesant la concert/film/teatru.
Sa nu lipseasca accesoriul care fura inima fetelor/femeilor: florile. Cu o singura, simpla floare pe care sa i-o oferi pe linga tot tacimul, ii vei asigura una din cele mai frumoase zile!

| Hammurabi a răspuns (pentru cristi202):

Bro, înveți copilul la prostii?
Cum adică "o simplă floare pe care să i-o oferi pe lîngă tot tacâmul"?
Tot tacâmul la prima întâlnire? laughing)))

| SG1995 a răspuns (pentru cristi202):

Flori, la prima întâlnire? E cam deplasat.

| SG1995 a răspuns (pentru Hammurabi):

Eh, ce să faci tataia vine din epoca dinozaurilor. laughing

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Pai normal ca tot tacamul la prima intalnire, doar si-a luat baiatul "bicicleta".winking

| cristi202 a răspuns (pentru SG1995):

Flori la orice intalnire de acum incolo!
Si, da, e deplasat pentru ziua de azi, insa pentru inima oricarei fete/femei, nu e! Ce ar fi sa le intrebi tu personal cum sta treaba cu primitul florilor indiferent de situatie? Statistic vorbind, 99% ar accepta oricind o floare. Sau mai multe. O singura fata am stitu care sa nu ii fi placut florile, si chiar si aceea cand i-am dat una la o intalnire a ramas profund impresionata, ca i-a placut floarea totusi, si ca era pentru ea.

| cristi202 a răspuns (pentru Hammurabi):

Tot tacimul ce tine de prima intalnire. Scuze daca am fost prost inteles. "Tacim" in sens de prezenta agreabila, discutii, gesturi frumoase, zimbete discrete, etc, plus motivul pentru care s-au intilnit.

| WaterDrop a răspuns (pentru cristi202):

Romantic happy Au tinut relatiile?

| cristi202 a răspuns (pentru SG1995):

Tataia? happy happy happy
Si daca e sa aleg intre ziua de azi, si "epoca dinozaurilor", as alege epoca dinozaurilor, pentru ca a fost mai frumoasa. Azi de multe ori gasesti suficienta superficialitate chiar si acolo unde ar trebui sa fie nitica profunzime, intr-o intalnire dintre doi tineri. Si crede-ma, nu sunt nostalgic la faza asta, pentru ca imi place sa ma adaptez la tot ce e nou.

| cristi202 a răspuns (pentru WaterDrop):

Care relatii?

| WaterDrop a răspuns (pentru cristi202):

Ahhhh, ok laughing

Pai si plantele au constiinta, pot simti atunci cand sunt taiate si plang in sinea lor.De ce faci florile sa planga? De ceeee? sad

| cristi202 a răspuns (pentru WaterDrop):

Poate fac o floare sa plinga, dar totodata fac o femeie fericita. happy happy happy

| SG1995 a răspuns (pentru WaterDrop):

Cea mai mare bazaconie, o floare are aceeași conștiință pe care o am eu sub anestezie totală, 0%.

| WaterDrop a răspuns (pentru SG1995):

happy Poate, insa te contrazici cu stiinta.

| SG1995 a răspuns (pentru WaterDrop):

Eh, acum mai făcut curios, articol ceva pe temă?

| SG1995 a răspuns (pentru cristi202):

Nu e vorba că nu le place, e vorba că la prima întâlnire e de prost gust asta, crede-mă cadourile și cele mai subtilă la prima întânire sunt la destul deplasate, de obicei femeile iau asta ca un semn de slâbiciune și dispare. De asta la prima întâlnire mai alea dacă cei doi nu se cunosc foarte bine mai okay să fi detașat emoțional, nu neatent, din contra spilul e să fii interesat, dar să pari dezivolt. De ce? Dacă ești prea sorbit din prima te așteaptă o expediere.

| corbulalbrosu a răspuns:

In acest anotimp mai greu de gasit un loc adecvat. Probabil ca intr-un local, adica intr-o coferarie, McDonald's, un bar/local sau intr-un mall daca exista asa ceva. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

In parc, in aer liber.

| SG1995 a răspuns:

O cofetărie e perfect cafea/cacao fierbinte și o prăjitură bună. Well localul trebuie ales cu grijă, să nu fie foarte luxos, dar nici de proastă calitate. Cel mai bine să aibă loc la prânz. Ideea e că first date trebuie să fii cât mai distant, mai non-șanlant, să nu te implici prea tare, dar nici să nu fi dobitoc care nu-i atent, trebuie să-i stârnești interesul.

| Plato a răspuns:

NU la un suc, ca deja mi-a ajuns peste cap expresia, ideea asta. Deja e banal si ridicol, mai lasati sucul.
Foarte interesant e teatrul, dar mai greu sa gasesti tocmai la ora la care vrei. Filmul e costisitor, nu cred ca ar trebui sa incerci.
Nu sunt ceva atractii sau locuri de divertisment in orasul tau? In ultima instanta, ai putea merge la un restaurant. Nu la suc, ca innebunesc cand aud.
In orice caz, trebuie sa specific ca, sub 18 ani, aceste intalniri sunt de prost gust, futile, ridicole. Daca as fi chelner, nici nu i-as servi, as prefera sa demisionez.

| WaterDrop a răspuns:

Wooooo, intalnireeee! Cat ma bucura cand aud asa ceva!

Um, nu alege un singur loc, ci mai multe.Fii destept! Incepe cu un pub, ce are coltare sau canapele, nu neaparat scaune, ca sa poti fi mai aproape de ea si nu fata in fata ca la interviu. Daca nu gasesti ceva cu canapele, aseaza`te pe un scaun in dreapta ei ca sa`i creezi sentimentul de apropiere. Apooii, dupa ce beti o cioco calda/suc sau mancati ceva, o iei frumos de manuta si o plimbi putin pana la alta locatie, poate un magazin frumos sa va amuzati de ceea ce vedeti prin el, sau o expozitie (daca ai asa ceva prin oras), apoi intrati in alta locatie, o cofetarie poate, sa mancati o prajitura.De ce toate acestea? Este un truc psihologic ce ii creeaza senzatia ca va stiti de o viata, pentru ca de obicei asa fac familiile.Astfel va fi mult mai deschisa in fata ta si in plus este extem de banal sa o duci la un film sau doar intr-un loc anume si gata, apoi direct in pat. Poti adauga pe lista ta de plimbari si un loc secret happy Fetele adora secretele tale, si faptul ca impartasesti cu ea acel lucru, va crea comfort intre voi doi. Spor!