| msKat a întrebat:

Vreau sa va inteb cum pot sa cuceresc un baiat. El este cu 5 ani mai mare ca mine (dar stiti voi varsta nu conteaza). Ne cunoastem de mai mult timp dar abia saptamana asta am inceput sa mai vb. Eu il plac foarte mult si de asta nu vreau sa renunt usor. Deocamdata nu este in tara dar va veni peste o saptamana. Este genul de baiat care se comparta foarte frumos cu fetele. Chiar nu stiu ce sa fac. Pentru ca eu sunt foarte timida cand vine vorba de baieti. Deci va rog sa imi scrieti parerile voastre. (dar fara mistouri, jigniri vau alte chestii) Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi tot. P.s dau FUNDA la cel mai bun raspuns evident. happy big grin

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Intreaba-te ce puncte comune aveti si pune accentul pe ele.
Dar,ar trebui sa nu iti lansezi sufletul intr-o asemenea aventura,e riscant,el vine, pleaca si chiar daca ar fi ceva intre voi, vei trai o relatie aproape inexistenta, dureroasa si nesigura, la distanta...mai bine ai incerca sa te apropii de el ca amica buna si sa-l cunosti cat mai bine, sa-l lasi sa te cunoasca si sa vezi cat de mult va potriviti.
Pentru ca daca va potriviti, el va fi primul care va realiza acest lucru, dat fiind ca e mai mare cu 5 ani...
happy
Ai grija de tine si iubeste-te, nu te supune unor fixatii care ti-ar putea amari sufletul, ai numai unul...si cand doare, doare tare rau!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La tine chiar cred ca varsta conteaza, ca nu pari sa ai mai mult de 15 ani

| Mussette a răspuns:

Ce varsta ai? Nu conteaza cei 5 ani, dar conteaza.

| Hakuouki a răspuns:

5 ani nu conteaza? Daca te lasa insarcinata si intra la racoare apoi te asigur ca va conta, mai bine te reprofilezi spre cineva mai apropiat varstei tale.

| StalkerSoul a răspuns:

Buna.

Pai daca e plecat din tara si se intoarce, cred eu, apoi pleaca din nou ce rost mai are?

Mai bine ramane-ti prieteni, parerea mea. E si 5 ani diferenta, acum nu conteaza asta doar daca esti minora, cati ani aveti? daca tu ai sub 18 ani si ala e mai mare cu 5 ani i-ati adio aparentele inseala, numai bine!happy

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Doar cei prea tineri sau prea in varsta folosesc sintagma "varsta nu conteaza". Evident conteaza. Important e sa fiti pe aceeasi fregventza. Unii se maturizeaza prea repede, altii niciodata... de asta se intampla ca varsta sa nu conteze cateodata.

| msKat explică:

Multumesc tuturor, o sa iau sfaturile voastre in considerare.

| Lamborghiniasx a răspuns:

Cam conteaza varsta, deci lasa-l pe ala in pace, si nu-l mai tacina atat de mult!