| anonim_4396 a întrebat:

am 18ani si de cand mi-am inceput viata sexuala am o mare problema. problema este ca eu nu simt nicio placere in timpul actului sexual, ba din contra, simt foarte des dureri si usturimi greu de suportat. de multe ori imi doresc sa se termine mai repede pentru ca nu mai suport durerea. ce se intampla cu mine? de ce nu ma pot bucura si eu de acele momente ca toata lumea? precizez ca ma doare in orice pozitie. multumesc si astept raspuns

8 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Dragonboy cu multe numere, a intrebat si omu`, crede ca poate se rezolva fara doctor.De aia exista site-ul asta, nu? Sa intrebi.

Camelia, eu cred ca ori ai rani pe peretii vaginului, ori tipul respectiv se comporeta ca un"taran"in pat.Una din astea 2 si prima se trage din cauza la a2a chestie.Fa o pauza din a face asa ceva, mergi la un doctor si vezi ce ai, eventual sa faci un tratament cu niste creme si apoi sa ai mai multa grija.Conteaza foarte mult ca baiatul sa fie ingrijit, tu la fel si sa nu se comporte animalic.happy

| VadTot a răspuns:

Probabil esti inca virgina!laughingNu te a dezvirginat complet! si inca ceva Cu prietenul tau ai discutat aceasta problema? Mi se pare total aiurea sa spui ce te framinta in astfel de caz cu altcineva decit cu cel cu care faci dragostelaughing)Cred ca in relatia voastra exista o oare care distanta intre voi doi!laughingDe fapt cu siguranta sunte ti inca doi copii care au trecut la acest capitol mai mult din curiozitate si prea multa pofta trupeasca fara sa aveti amandoi s au macar unul din voi doi nici ce a mai mica experienta si pur si simplu sunte ti total depasiti de ce inseamna ce sa facce ti atunci cind sunte ti impreunalaughing)Asa ca stai linistita si lasa timpul sa mai treaca Dar totusi incearca sa te documentezi! Dar nu aici punand tot felul de intrebari de acest gen!laughing)Asa ca iti recomand sa incerci in cu totul alta parte!laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna, vina este a prietenului tău, el nu stie să te relaxeze, posibil preludiul ori nu există, ori durează foarte puțin, și tu nu apuci să te încălzești suficient, și să te lubrifiezi, și de aceea ai dureri, usturimi, etc, începe ți printr un preludiu lung, eventual masaj, și cînd tu te simți pregătită, atunci merge ți m ai departe.

| sebysebastian a răspuns:

Incearca cu una mai mica, subtire si/sau lunga sau probeaza sexul anal.tu nu ai fost deflorata de un penis normal care sa te faca sa ajungi sa ai asa dureri.o intrebare personala am. iubitul tau este negru?
fundita te rog

Răspuns utilizator avertizat
| camelia17 a răspuns:

Hm. da, se pare ca in majoritatea raspunsurilor exista cuvantul "preludiu"adevaru e ca preludiu mai ca nu exista.deci s-ar putea sa fie asta mai mult ca sigur.multumesc tuturor pentru raspunsurihappy

| missme23 a răspuns:

Depinde ce te doare, vaginul? in mod normal nu trebuie sa te doara absolut nimic.
apar dureri daca : el e prea dotat ( cu toate ca nu stiu sa se fi plans vreo una de asta), daca vaginul nu e destul de lubrifiat => nu esti excitata si e normal sa doara si sa usture datorita frecarii ( si asta cred ca e problema ta) daca vrei lasa-mi un mesaj si vorbim despre asta, pot sa iti dau mai multe detalii.