| Dienutsaa a întrebat:

La ce varsta va-ti inceput viata sexoala?straight face ma bate gandu ca daca o sa am o relatie serioasa sa-mi incep viata sexoala. dar nu sunt sigura daca am varsta necesara.adica am 14 ani big grin

12 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu ai vârsta potrivită. La 18 ani e recomandat să-ţi începi viaţa sexuală pentru că atunci eşti destul de dezvoltată din punct de vedere fizic şi nu rişti să faci cancer de col uterin mai târziu. Pasul spre o relaţie serioasă nu e sexul sau oricum la vârsta ta nu e. Dacă ai prieten trebuie să construiţi împreună o relaţie bazată pe sentimente sincere şi apoi poate să vină şi partea asta, dar cel mai bine e să aştepţi, la vârsta asta nici tu nu şti exact ce vrei şi să nu-ţi pară rău mai târziu. Acum vrei să îţi începi viaţa sexuală din pură curiozitate nu pentru că ţi-ai dori acest lucru cu adevărat alături de prietenul tău. Curiozitatea asta e una din cele mai mari prostii. Baftă!

| forever4you a răspuns:

Aoleuuuuuuuu ce-o mai bateti la cap! da lasati-o in pace... da fata e prea devreme sa-ti incepi viata sexuala dar oricum este decizia ta si fluffy tu o'i fii mai inteligenta auzi si la asta analfabeta taci fa din gura si mai bine stai departe de tastatura si cu gura inchisa

| cOnTexT a răspuns:

Ma da ma bucur ca stiti toti sa o criticati! Nu draga nu esti inca pregatita sincer mai asteapta nu are rost! 16 -17 ani! Poti avea o relatie serioasa si fara sa faceti sexwinking sunt multe alte lucruri!

| alexandra21_3435 a răspuns:

Crede-ma 14 ani nu o sa mai ai niciodata, si de aceea trebuie sa te bucuri de varsta ta cat mai mult, ai timp sa te maturizezi. in ceea ce priveste sexul ai sa il poti face toata viata, dar anii copilarie nu se mai intorc. si e bine sa faci sex cand ai putina maturitate sa stii sa ai grija de corpul tau si de sanatatea ta, ca toate fetele vor cat mai repede dar curiozitatea in cazul asta e o greseala cand nu ai putina maturitate sexuala si dezvoltarea corpului.

| noooname a răspuns:

Esti prea mica.
Mai asteapta si tu pana la 17-18 ani.

O sa si timp si de sex dar acum esti prea mica.

E decizia ta, corpul tau!

| Paty3 a răspuns:

Buna. In primul rand se scrie 'sexuala'. Si eu am 14 ani si consider ca e o mare greseala sa incepi de la 14 ani cu asta. Ai mei imi spun ca am timp toata viata pentru. dragoste si ca ei vreau decat sa fiu o fata normala. Acum daca tu simti ca e chiar necesar sa faci, fa-o. E corpul dau si tu decizi. Multa bafta.

| fluffy_2714 a răspuns:

Asa dienutsaa asculta-l pe UnAltVis. Ce daca esti analfabeta si la varsta frageda pe care o ai ti-e gandul doar la sex? De ce sa te mai criticam? Lasa ca tara asta are nevoie de tine sa speli toaletele cand vei fi marehappy.

| doarreuu a răspuns:

1-invata sa scrii ("sexuala"si nu "sexoala")
2-esti inca mica pentru asta
3-relatie serioasa la varsta ta...mai rar gasestiwinking
sper ca te-am ajutatwinking

| RamyF a răspuns:

In primul rand se scrie "sexuala" in al doilea rand esti mult prea mica pentru asta, gandeste-te si la problemele care pot aparea.Boli,dereglari si chiar poti sa ramai insarcinata.Asa ca eu iti zic sa te mai gandesti inainte sa faci acest pas.Mai ai timp pentru asa ceva, eu consider ca nu este varsta necesara... tu decizi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Termina-ti scoala intai, invata cu ce se mananca gramatica.si poate dupa aia vei fi in stare sa citesti ceva despre sexualitate.

| rossanna a răspuns:

Eu la 14 ani ma jucam cu ceilanti copii pe strada tot felul de jocuri si nu ma gandeam daca sa-mi incep sau nu viata sexuala.Ai toata viata inainte ca sa faci sex cat vrei ulaughingbig grin. dc te grabesti? traieste-ti copilaria incontinuare si va veni si momentul ala odata cand iti vei gasi persoana potrivita cu care sa faci pasul asta.

| gicu_5912 a răspuns:

A pai si eu as cam vrea sa-mi incep viata sexuala si am 15 ani daca vrei poate ne inecep impreuna viata sexuala :-> id-u meu este brs7cs