| anonim_4396 a întrebat:

Voi la ce varsta vi-ati inceput viata sexoala? Vreau raspunsuri sincere, eu am 16 ani si majoritatea prietenelor mele au facut-o deja.

3 răspunsuri:
| 000MadMAX000 a răspuns:

Stii ce am inteles eu din intrebarea ta? Am inteles ca tu ai vrea sa o faci doar pentru a fii in ton cu prietenele tale.Parerea mea e ca la 16 ani cati ai tu nu e momentul sa iti incepi viata sexuala,dar na acum faci cum vrei,era doar un sfat, o sa regreti mai tarziu daca cel cu care ai facut-o ti-a frant inima, sau a stat cu tine doar pentru asta.Da infine, sa nu dramatizam, daca tu te simti pregatita...si repet doar daca te simti pregatita si chiar vrei asta...nu ca vrei sa fii ca prietenele tale..atunci fao.Nu stiu daca te-am ajutat sau nu, ai grija ce faci.

| Cosmin1I a răspuns:

Majoritatea prietenelor tale sunt batute in cap.

| Zulu a răspuns:

Eu zic sa-ti gasesti persoana potrivita intai, cu care te simti in siguranta si iubita si apoi treci la fapte.Nu trebuie sa o faci doar pentru ca prietenele tale deja au trecut peste acest lucru si vrei sa fii si tu in trend!
Fiecare om are ritmul lui de viata, universul sau propriu, esti unica in felul tau nu uita asta! poate multe dintre ele se lauda doar ca sa fie pe val.
Cand vei fi pregatita si chiar iti doresti acest lucru, atunci ar trebui sa treci la fapte.....altfel..ar fi pacat sa regreti pe urma.