| anonim_4396 a întrebat:

Situatia mea este putin diferita, asa ca daca m-ati putea ajuta, ar fi de un imens ajutor. Sunt virgina, insa eu si cu prietenul meu avem contacte sexuale orale, iar prietenul meu foloseste si mana. Dupa un astfel de contact, in care nimic neobisnuit nu s-a intamplat (a facut aceleasi miscari, nu a fortat nimic), am observat o mica sangerare. Aceasta nu a persistat, pana a doua zi dimineata, cand in mod cert, mi-a venit ciclul. Intrebarea mea este: este posibil sa se fi rupt himenul, aceasta fiind cauza primei mici sangerari, sau miscarile din zona vaginala este posibil sa fi "starnit" o sangerare mica mai devreme, ca apoi sa vina ciclul? Sunt speriata, nu cred ca mi s-a rupt himenul, fiindca as fi simtit, ori nici eu nici el nu am simtit nimic neobisnuit. Sper sa fi fost o coincidenta.

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

De acord cu @arrriadna.Nu asa se incepe viata sexuala.Sexul oral trebuie sa vina ca o completare a unui act sexual normal!
Si cred ca e vorba doar de menstra in 'problema' ta!

| arrriadna a răspuns:

Salut.
Sangerarea a fost datorata menstruatiei. Fara dubiu. numai o penetrare profunda poate sa "rupa" himenul. Si uneori nici aia (daca vorbim de himen elastic). laughing
Dar as vrea sa iti propun sa clarifici ceva cu tine insati.

Iubita, tu NU esti virgina. Pur si simplu ai himenul intact. Virginitatea tine de inocenta descoperirii asadar nu vad de ce te chinui atat de tare sa pari... In plus, daca tot era sa iti incepi viata sexuala, te puteai respecta mai bine de-atat... Folositi, Doamne Iarta-ma prezervativ, foita chinezeasca, daca se intampla vreun incident exista si pastila "de a doua zi". Sunt suficient de multe metode care sa va ajute in preventia de sarcina. Si un control la fiecare 6 luni te poate asigura si de sanatatea si inegritatea "interna". O spun ca fost adolescenta si ca mama a unei fete: Sexul oral nu este pentru inceputul vietii sexuale ci un mod de a rasfata partenerul stabil.
E depasita epoca virginitatii himenale, te rog, vino cu picioarele pe pamant. Daca parintii tai "cer sa fii intreaga"... ei bine, oricum deja ai o viata sexuala activa si, daca tii musai o himenoplastie iti aseaza "sita" la locul ei (himenul e ca o sita, stii, da?!).

| poesia a răspuns:

Pfff.himenul nu se rupe asa usor.la unele fete care au himenul elastic se poate rupe chiar de la al doilea contact sexual.

| psihox a răspuns:

Intreab-o pe d-na ginecolog ce sa faci, mergeti amandoi la ea si-i povestiti cum s-a intamplat experienta voastra.

| bobo_2128 a răspuns:

Pacat de tine