| anonim38 a întrebat:

Bunaa..trec direct la subiect..eu sunt din navodari si imi place de un baiat din constanta,nu am vorbit cu el niciodata si nici nu am de gand dar merg la mall-uri ca poate il vad,dar niciodata nu il vad, ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Cupcake a răspuns:

Pasul 1 : Nu-l mai urmari, te va crede o obsedata si atunci chiar ca vei arata ca o ciudata in ochii lui.
Pasul 2 : De ce nu vrei sa vorbesti cu el? Ti-e frica ca o sa te respinga sau ce? Unde e tupeul? Pe bune acum, de ce intotdeauna fetele cand plac un baiat aleg sa fie precum umbra lui, oriunde se duce el, sa apara si ele. Nu rezolva nimic in acest mod. Asa nici nu o sa ajungeti vreodata sa fiti impreuna, dar nici nu o sa-ti treaca de el. Nu faci decat sa pierzi timp pretios din viata ta, timp in care ai putea cunoaste pe altcineva care iti merita atentia.
P.S. : Am alternat persoana a 3-a cu persoana a 2-a, deoarece nu vreau sa ai impresia ca te critic sau ceva, dar asta e realitatea, multe fete mai sunt in aceeasi situatie ca si tine.
Pasul 3: Sari pe el! Intra si vorbeste cu el, pur si simplu, pana la urma de ce ti-ar pasa ce o sa creada in momentul in care il intrebi ce face deodata. Nu trebuie sa-ti pese niciun moment ce crede el, sau ma rog, trebuie intr-o oarecare masura, dar lui nu trebuie sa-i arati asta. Dupa, cine stie, poate veti continua sa vorbiti si lucrurile vor evolua. Sper ca te-am ajutat si spor la treaba.Pup

| anonim38 explică (pentru Cupcake):

El e la o echipa mare de fotbal si sigur nu-mi va da importanta.

| Cupcake a răspuns (pentru anonim38):

Incercarea moarte n-are, daca nu risti nu castigi. Daca nu incerci, vei ramane cu regretul ca nu ai incercat si te vei intreba mereu ce s-ar fi putut intampla. Decat sa te urmareasca regretul asta toata viata, mai bine vezi ce iese si o sa ramai cu constiinta impacata ca ai incercat.