| anonim_4396 a întrebat:

Care ar fi frecventa normala de masturbare pentru un adolescent de 18 ani, incat sa nu am probleme pe viitor?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Zero :)
Citeste chestia asta, tocmai a fost pusa in EvZ online.
http://zdt.ro/distrug-filmele-porno-calitatea-sexului/

| Sergiu1996 a răspuns (pentru SkyPilot):

Asta consideri normal, zero?

Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De 2,3 ori pe saptamana e ok, si de doua ori pe luna la prostituate daca nu ai iubita, mereu protejat ok

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Alexander97):

1 scopul tau in viata esti sa deescoperi viata nu cred ca putem discuta despre scopul tau in viata la 18 ani sa fim seriosi
alex fiecare merge unde vrea,poate,i permite economia, eu doar tiam oferit optunii atat, desigur ca nu recomand sa mergi la prostituate ca virgin din contra sa iubesti fata cu care vei face dragoste, eu cand vb de recomandari vb de masculi maturi care ori au fost dezamagiti in iubire ori recunosc ca sexul e o nevoie, siuna care sta pentru banii tai tot de aia e, e tu faci cum vrei

| Emilian65 a răspuns:

Bine ar fi sa nu te masturbezi deloc.

| Maxnonymus a răspuns:

Pai deja la 18 ani nu prea ar trebui sa te mai masturbezi..adica deja esti major..cauta-ti o iubita si tu..esti independent...cat de cat...du-te la c*rve daca nu gasesti o iubita.iar daca nu ai nici o solutie incearca sa reduci la 1-2-3 ori pe luna.

| Iridescent a răspuns:

Nu exista o medie.O faci cand simti nevoie dar ai grija sa nu devina un obicei, ca tinzi sa confuzi nevoia cu obiceiul creat de tine.