| DeliaCute a întrebat:

Care sunt semnalele ca un băiat se simte atras de ține,in condițiile în care nu ați vorbit niciodata, direct?

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Vine la tine si pune mana pe buca

| corbulalbrosu a răspuns:

Astfel de semne ar putea fi reprezentate de incercarile izolate sau repetate care pot fi uneori timide, alte ori mai "curajoase". Astfel de incercari uneori pot fi convingatoare, alteori mai stangace dar au menirea de a-ti atrage atentia asupra lui, asta in cazul in care este un tip timid sau mult prea rusinos. Un baiat tupeist, indraznet sau de-a dreptul impertinent, iti va spune in fata in mod direct ceea ce simte si/sau doreste de la tine.

| Dem0N a răspuns:

Iti pot spune eu fiindca sunt exact genul ala de baiat laughing Daca sunteti undeva intr-o sala de clasa, la camin, in club etc, si vorbesti cu niste fete, baieti, prieteni... se va uita la tine iar cand vei intoarce privirea se va face ca se uita in gol. Ala e semnul ca trebuie sa te departezi de "acei oameni din jurul tau" fiindca vrea sa-ti vorbeasca. Eu cel putin vreau momente de singuratate cand vorbesc cu fata de care mi place si nu pot fi "eu" daca mai sunt si alte persoane in jur... O alta chestie, incearca sa-ti atraga atentia in diverse feluri(depinde de baiat si de cum e el). Acum depinde, eu pregatesc de ceva vreme o intalnire pentru fata respectiva. Vreau ca totul sa iasa perfect si imi fac 1000000 de scenarii in cap. Probabil ca asa e si el.

| ʎpooɯ a răspuns:

In primul rand asta o femeie simte, te priveste altfel decat restul.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru ʎpooɯ):

Simte pe naiba, voi simtiti doar ceea ce ati vrea voi sa se intample nu realitatea in sine

| ʎpooɯ a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Eh, se vede ca nu cunosti femeile.

| PandaWhite a răspuns:

Dupa cum se comporta cu tine. Daca zambeste la tine sau rade la orice gluma de a ta chiar daca e banala e clar ca te place. Incearca sa vorbesti cu el totusi.